Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 298.2.1-298.2.3 ПКУ.
Згідно п. 177.5 ПКУ звітним періодом для ФОП є календарний рік. Проте, при переході з ЄП на ЗСО потрібно декларацію за період перебування на спрощеній системі оподаткування.
Подається декларація платника єдиного податку - фізичної особи підприємця разом з Додатком 1, який є невід’ємною частиною декларації.
Для цього ФОП, який переходить на загальну систему оподаткування, повинен вибрати та створити декларацію саме за той період, у якому він перебував на спрощеній системі оподаткування (І квартал, півріччя чи 9 місяців (в залежності від того, коли ФОП відмовився від єдиного податку), а не рік), наприклад, якщо перехід на ЗСО відбувся з 1 липня, то обирається період півріччя 2022 року і вже в ньому створюється декларація та ставиться відмітка в комірці, що подається Додаток 1.
Далі в самій декларації потрібно поставити:
• відмітку у комірці “Х” у рядку 8.2;
• у рядку 9 - кількість найманих працівників;
• у рядку 10 – КВЕДи за якими отримано дохід;
• далі заповнюється відповідний розділ показників господарської діяльності залежно від групи ФОП платника ЄП з перенесенням обсягу доходу в розділ V до рядку 08;
• у рядку 21 – суму сплаченого ЄСВ;
• відмітку “Х” у комірці – що подається Додаток 1.
В Додатку 1 у рядку 5 ставити відмітку “Х” у графі «перехід на сплату інших податків і зборів». При цьому такі платники одночасно проставляють позначку у розділі 8 - період перебування на спрощеній системі оподаткування.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити