• Посилання скопійовано

Чи може "єдинник" групи ІІ приймати участь у СД?

Чи може бути стороною договору про спільну діяльність щодо вирощування сільгосппродукції ФОП на ІІ групі ЄП? Вкладом такого платника будуть кошти

Чи може платник ЄП групи ІІ приймати участь у СД?

Детально це питання ми розглядали тут. Зараз скажемо тезисно.

Перелік видів діяльності, не дозволених для платників ЄП, наведено в пп. 291.5 ПКУ. Спільної діяльності в цьому переліку немає. А тому платник ЄП може приймати участь у СД і бути стороною такого договору.

Поряд з цим, види діяльності в рамках договору про СД повинні відповідати тим видам діяльності, здійснення яких дає право застосовувати спрощену систему оподаткування.

Так само консультує податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 107.05, ЗІР: «Чи мають право ФОП – платники ЄП укладати з іншими СГ (ЮО та ФОП) договори про спільну діяльність без створення ЮО?».

Окрім того, на наш погляд, види діяльності СД мають відповідати видам діяльності, які внесені платником ЄП групи 2 до своїх реєстраційних даних. Тобто, ФОП на ЄП групи 2 має у своїх реєстраційних даних інформацію про діяльність з вирощування сільгосппродукції, то він може приймати участь в СД, якщо така СД займається вирощуванням сільгосппродукції.

 

Як оподатковувати діяльність ЄП групи 2 від участі в СД?

У відповіді на питання в "ЗІР", яке ми навели вище, податківці зазначають:

  • частина доходу, отримана ФОП – платником ЄП як учасником СД, який перебуває на обліку в контролюючому органі, включається до доходу такого платника ЄП згідно з пп. 1 пп. 292.1 ПКУ;
  • якщо договір про СД не обліковується в контролюючих органах і кожен учасник такого СД перебуває на обліку в контролюючих органах, то учасник СД ФОП – платник ЄП повинен враховувати дохід від здійснення діяльності за договором про СД у загальному порядку разом з результатами діяльності від провадження власної господарської діяльності.

Договір СД може перебувати на обліку в податковій як окремий платник ПДВ. Причому такий договір можуть зареєструвати тільки в разі, якщо уповноважена особа договору СД (особа, визначена договором, яка веде облік результатів СД), є платником ПДВ (див. тут). Наприклад, якщо в розглядуваній ситуації уповноваженою особою буде ФОП на ЄП групи II, договір СД не може бути зареєстровано платником ПДВ. Тому що ФОП на ЄП групи II не є платником ПДВ.

Але якщо уповноваженою особою буде інший член СД, який є платником ПДВ, то такий договір може бути зареєстровано окремим платником ПДВ. Зазначимо тут, договір СД підлягатиме обов’язковій реєстрації в разі виконання вимог пп. 181.1 ПКУ – обсяг постачання протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

З ПДВ розібралися, тепер перейдемо до оподаткування ЄП групи II.

З наведеного вище випливає, що якщо СД вирощує сільгосппродукцію і продає її, перераховуючи платнику ЄП групи II належну частку коштів за таку продану продукцію, то до складу доходу ФОП такі кошти потрібно включати, на наш погляд, вже на дату отримання коштів на рахунок СД.

Якщо ж частина вирощеної сільгоспродукції, яка належить ФОП, передається такому ФОП, а останній вже сам її реалізує, то до складу доходу сума продажу включається на дату отримання коштів від продажу.

 ***

Читайте також: Спільна діяльність замість оренди землі

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Виплата зарплати на карту родича: ризики для ФОП-"єдинника"
    ФОП (ІІ група єдиного податку) хоче виплачувати зарплату працівнику на банківську карту його родича, оскільки рахунки самого працівника заблоковані через борги. Чи законна така виплата і які податкові ризики існують для ФОПа?
    01.07.202537
  • Послуги з оренди: надавати від ФОПа чи фізособи?
    Фізособа має у своїй власності та хоче здавати в оренду лінії (верстати) по прокату металу. Ця фізособа також зареєстрована як ФОП – платник ЄП II групи. Чи може просто фізособа здавати в оренду ці лінії? Чи це можливо робити тільки від ФОП ?
    27.06.20251 2082
  • Чи буде дохід у ФОПа - "єдинника" при передачі майна за договором позички?
    ФОП на ІІІ групі ЄП здає в оренду частину нежитлового приміщення ФОПу на ІІ групі для ведення господарської діяльності, але на безоплатній основі. Чи правомірний такий договір і чи не буде негативних податкових наслідків для орендодавця?
    26.06.20259132
  • Ресторанне господарство "єдинника" ІІ групи: обслуговування юросіб
    Чи може ФОП на ІІ групі ЄП з КВЕДом 56.10 "Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування" приймати замовлення на ресторанне обслуговування (у своєму приміщенні) від держустанови або юрособи на загальній системі? Як правильно оформити такі відносини? Які документи є обов'язковими і як мають проводитись розрахунки, зокрема, безготівково?
    23.06.202576
  • ФОП - "єдинник" організовує семінар за кордоном: чи можна?
    ФОП на ІІІ групі ЄП (без ПДВ, основний КВЕД 82.30) організовує виїздний закордонний семінар. Немає можливості офіційних платежів за кордоном, адже провадження підприємницької діяльності має бути на території України. Погодили інший формат оплати за межами країни. Але сам трансфер (Київ - Вроцлав) хочуть сплатити офіційно з р/р. Які ризики для ФОПа при даній операції? Тобто сплата транспортних послуг для інших людей - учасників семінару. Актом перевізник закриє, проте є сумніви, чи не виникнуть проблеми?
    23.06.202531