• Посилання скопійовано

Чи може "єдинник" групи ІІ приймати участь у СД?

Чи може бути стороною договору про спільну діяльність щодо вирощування сільгосппродукції ФОП на ІІ групі ЄП? Вкладом такого платника будуть кошти

Чи може платник ЄП групи ІІ приймати участь у СД?

Детально це питання ми розглядали тут. Зараз скажемо тезисно.

Перелік видів діяльності, не дозволених для платників ЄП, наведено в пп. 291.5 ПКУ. Спільної діяльності в цьому переліку немає. А тому платник ЄП може приймати участь у СД і бути стороною такого договору.

Поряд з цим, види діяльності в рамках договору про СД повинні відповідати тим видам діяльності, здійснення яких дає право застосовувати спрощену систему оподаткування.

Так само консультує податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 107.05, ЗІР: «Чи мають право ФОП – платники ЄП укладати з іншими СГ (ЮО та ФОП) договори про спільну діяльність без створення ЮО?».

Окрім того, на наш погляд, види діяльності СД мають відповідати видам діяльності, які внесені платником ЄП групи 2 до своїх реєстраційних даних. Тобто, ФОП на ЄП групи 2 має у своїх реєстраційних даних інформацію про діяльність з вирощування сільгосппродукції, то він може приймати участь в СД, якщо така СД займається вирощуванням сільгосппродукції.

 

Як оподатковувати діяльність ЄП групи 2 від участі в СД?

У відповіді на питання в "ЗІР", яке ми навели вище, податківці зазначають:

 • частина доходу, отримана ФОП – платником ЄП як учасником СД, який перебуває на обліку в контролюючому органі, включається до доходу такого платника ЄП згідно з пп. 1 пп. 292.1 ПКУ;
 • якщо договір про СД не обліковується в контролюючих органах і кожен учасник такого СД перебуває на обліку в контролюючих органах, то учасник СД ФОП – платник ЄП повинен враховувати дохід від здійснення діяльності за договором про СД у загальному порядку разом з результатами діяльності від провадження власної господарської діяльності.

Договір СД може перебувати на обліку в податковій як окремий платник ПДВ. Причому такий договір можуть зареєструвати тільки в разі, якщо уповноважена особа договору СД (особа, визначена договором, яка веде облік результатів СД), є платником ПДВ (див. тут). Наприклад, якщо в розглядуваній ситуації уповноваженою особою буде ФОП на ЄП групи II, договір СД не може бути зареєстровано платником ПДВ. Тому що ФОП на ЄП групи II не є платником ПДВ.

Але якщо уповноваженою особою буде інший член СД, який є платником ПДВ, то такий договір може бути зареєстровано окремим платником ПДВ. Зазначимо тут, договір СД підлягатиме обов’язковій реєстрації в разі виконання вимог пп. 181.1 ПКУ – обсяг постачання протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

З ПДВ розібралися, тепер перейдемо до оподаткування ЄП групи II.

З наведеного вище випливає, що якщо СД вирощує сільгосппродукцію і продає її, перераховуючи платнику ЄП групи II належну частку коштів за таку продану продукцію, то до складу доходу ФОП такі кошти потрібно включати, на наш погляд, вже на дату отримання коштів на рахунок СД.

Якщо ж частина вирощеної сільгоспродукції, яка належить ФОП, передається такому ФОП, а останній вже сам її реалізує, то до складу доходу сума продажу включається на дату отримання коштів від продажу.

 ***

Читайте також: Спільна діяльність замість оренди землі

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

 • Розрахунок частки для ст. 199 ПКУ платнику, що перейшов з ЄП
  Підприємство з 01.05.22 по 01.08.23 рр. перебувало на ЄП (2%). За 2022 рік у грудні перерахунок частки для ст. 199 ПКУ і коригування зведених ПН не робили. Останній розрахунок був за підсумками 2021 року. Чи потрібно робити такий перерахунок за 2022 рік і коригування зведених ПН після повернення з 01.08.2023 р. на загальну систему і ПДВ? Яку частку застосовувати в серпні 2023 р.?
  19.09.202326
 • Зразок заяви ФОПа - "єдинника" про зміну податкової адреси
  Як заповнити заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП змінив податкову адресу?
  14.09.202358
 • Код КВЕД для отримання ФОПом оплати за втрачений посуд
  ФОП на ЄП здійснює діяльність за основним кодом КВЕД 56.10 «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування». Інколи клієнти розбивають посуд, зникають ножі, вилки, за що клієнт відшкодовує кошти. Чи може ФОП додати код КВЕД 47.59, щоб проводити через РРО отримання коштів за втрачений посуд та столові приналежності?
  05.09.202344
 • З якої дати не сплачувати ЄП IV групи за земельні ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами?
  Підприємство – платник ЄП IV групи 16.05.2023 р.подало до місцевої військової адміністрації заяву на звільнення від сплати податків внаслідок потенційного забруднення земельних ділянок вибухонебезпечними предметами з 11.11.2022 р. 31.12.2023 р. (бойові дії та тимчасова окупація були до 11.11.2022 р.). Підтвердження — інтерактивна карта ДСНС, заява до ДСНС на розмінування. З якої дати буде пільга?
  30.08.202314
 • Чи може ФОП на ЄП надавати медіаційні послуги?
  Чи може ФОП на ЄП ІІІ групи (5%) надавати медіаційні послуги? Якщо можна, то за яким кодом КВЕД здійснюється така діяльність?
  25.08.202344