Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Ліміт доходу для платників єдиного податку

Чи збільшено ліміт доходу для платників єдиного податку?

Так, Законом №540 збільшено ліміти доходів для платників єдиного податку І — ІІІ груп (як для ФОП, так і для юросіб). Тож з 2 квітня 2020 р. обсяг доходу становить:

  • для І групи «єдинників» — 1 млн грн (до 2 квітня — 300 тис. грн);
  • для фізосіб-«єдинників» ІІ групи — 5 млн грн (до 2 квітня — 1,5 млн грн);
  • для фізосіб-«єдинників» та юрособ-«єдинників» ІІІ групи — 7 млн грн (до 2 квітня — 5 млн грн).

Але зверніть увагу! У перехідному 2020 році з цими лімітами буде не все так просто!

Як роз'яснюють податківці (а ми писали про це тут), закон зворотної сили не має. Немає в Законі №540 й спеціальних норм про те, що збільшення обсягу доходів діє з початку 2020 року. На цьому наголошують й податківці в інформаційному листі ДПСУ від 08.04.2020 р. №9. Зокрема, за позицією ДПС, у 2020 році:

  • старі розміри доходів діяли протягом 92 з 366 календарних днів: з 1 січня по 1 квітня 2020 року (включно);
  • нові розміри доходів будуть діяти протягом 274 календарних днів: з 2 квітня по 31 грудня 2020 року.

Через це розмір доходу за весь 2020 рік буде меншим, ніж встановлено Законом №540.

Наприклад, для «єдинників» 3-ї групи розрахунок буде такий:

  • 5 000 000 ліміту x 92 : 366 календарних днів = 1 256 830,60 грн.
  • 7 000 000 ліміту x 274 : 366 календарних днів = 5 240 437,16 грн.
  • Отже, ліміт на весь 2020 рік становить: 6 497 267,76 грн, тобто менше ніж 7 000 000 грн.

Для платників ЄП 1-ї і 2-ї групи ліміти відповідно становлять трохи більше ніж 824 тис. грн і 4 120 тис. грн.

Податківці зазначили, що при перевищенні відповідних розмірів доходу до 2 квітня та після цієї дати на «єдинників» буде поширюватися норма п. 298.3 ПКУ. Вони підкреслили, що зміни лімітів у бік збільшення можуть бути застосовані лише щодо випадків перевищення, які мали місце, починаючи з 2 квітня 2020 року.

Від себе нагадаємо, що у разі перевищення обсягу доходу платниками єдиного податку другої групи (1,5 млн грн) їм необхідно в наступному податковому кварталі подати заяву для переходу на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування.

Фізособи-«єдинники» ІІІ групи, які перевищили у звітному періоді обсяг доходу, визначений для таких платників (5 млн грн), також зобов'язані перейти на загальну систему.

До того ж до суми перевищення слід застосовувати фізособам-«єдинникам» ставку єдиного податку у розмірі 15%, а для юросіб-«єдинників» ІІІ групи — подвійну ставку.

Приклад від ДПС: Якщо обсяг доходу платника єдиного податку другої групи станом на 30 березня 2020 року становив 1,6 млн грн (що більше за ліміт у 1,5 млн грн, чинний для 2020 року станом на таку дату), цей платник податку має виконати вимоги пункту 293.8 ПКУ щодо переходу на ІІ чи ІІІ групу або на загальну систему, а також оподаткування за ставкою 15% суми перевищення. Якщо таке перевищення відбулося у квітні 2020 року — підстав для застосування цих норм Кодексу не буде.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Доходи , Єдиний податок

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі