Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Діяльність не зазначено у Реєстрі платників ЄП: які наслідки?

ФОП «А» надає готельні послуги групі осіб. У квитанції зазначається про надання послуг з проживання та харчування (послуги з харчування надає інший ФОП, який отримує від ФОПа «А» оплату). Які податкові наслідки такої операції?

До реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку (пп. 299.7 ПКУ):

  • прізвище, ім’я, по батькові фізособи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта;
  • податкова адреса суб’єкта господарювання;
  • місце провадження госпдіяльності;
  • обрані фізособою - підприємцем І та ІІ груп види госпдіяльності;
  • ставка єдиного податку та група платника податку;
  • дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
  • дата реєстрації;
  • види госпдіяльності;
  • дата анулювання реєстрації.

Відповідно до пп. 7 п. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, зокрема, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у Реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Окрім цього, згідно з п. 293.4 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку І - ІІІ групи (фізособи - підприємці) у розмірі 15% до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у Реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до І або ІІ групи.

Доходом платника єдиного податку, фізособи - підприємця, є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

Своєю чергою, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (пп. 44.1 ПКУ).

Отже, у разі, якщо підприємцем «А» не було внесенено до Реєстру платника ЄП інформації щодо здійснення діяльності у сфері харчування (зокрема, «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування»), то при отримані доходу за такі послуги він зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування, а також оподаткувати такий дохід за ставкою 15%.

При цьому, те, що він фактично придбаває послуги з харчування у іншого підприємця не має значення, оскільки у первинних документах підприємця «А» зазначається інформація, що дохід він отримав від діяльності, яку не внесено до Реєстру.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , Підприємці , Реєстрація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі