До реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку (пп. 299.7 ПКУ):
- прізвище, ім’я, по батькові фізособи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта;
- податкова адреса суб’єкта господарювання;
- місце провадження госпдіяльності;
- обрані фізособою - підприємцем І та ІІ груп види госпдіяльності;
- ставка єдиного податку та група платника податку;
- дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
- дата реєстрації;
- види госпдіяльності;
- дата анулювання реєстрації.
Відповідно до пп. 7 п. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, зокрема, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у Реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.
Окрім цього, згідно з п. 293.4 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку І - ІІІ групи (фізособи - підприємці) у розмірі 15% до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у Реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до І або ІІ групи.
Доходом платника єдиного податку, фізособи - підприємця, є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).
Своєю чергою, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (пп. 44.1 ПКУ).
Отже, у разі, якщо підприємцем «А» не було внесенено до Реєстру платника ЄП інформації щодо здійснення діяльності у сфері харчування (зокрема, «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування»), то при отримані доходу за такі послуги він зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування, а також оподаткувати такий дохід за ставкою 15%.
При цьому, те, що він фактично придбаває послуги з харчування у іншого підприємця не має значення, оскільки у первинних документах підприємця «А» зазначається інформація, що дохід він отримав від діяльності, яку не внесено до Реєстру.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити