Податківці у ЗIР, підкатегорія 108.02.06, зробили висновок, що для переходу платників єдиного податку 4-ї групи на 3-тю протягом звітного року слід подати уточнену декларацію з єдиного податку за поточний рік. Форма деклараціїзатверджена Наказом №578. Згідно з нею будуть зняті раніше визнані зобов'язання з ЄП платником 4-ї групи, за періоди після переходу на 3-тю групу.
Перехід на 3-тю групу ЄП може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на цю групу, суб'єкт господарювання дотримувався вимог, установлених у п. 291.4 ПКУ. Нагадаємо, що для 3-ї групи цією нормою встановлено наступні критерії: належати до неї можуть юридичні особи — суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, якщо протягом календарного року обсяг доходу в них не перевищує 5000000 грн.
Сама процедура переходу на 3-тю групу, на думку податківців, не відрізняється від загальновстановленої процедури обрання спрощеної системи оподаткування. За нормою пп. 298.1.4 ПКУ суб'єкт господарювання може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу за місцем податкової адреси не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Форма заяви наразі затверджена як додаток до Порядку №1675.
Також не слід забувати про долучення до поданої заяви розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, за формою, встановленою у Порядку №1675. Тож для переходу на 3-тю групу протягом 2017 року треба у цьому розрахунку показати обсяг доходу за 2016 рік, який не може перевищувати 5 млн грн, аби стати платником ЄП на 3-й групі.
Таким чином, платник єдиного податку 4-ї групи може протягом звітного 2017 року самостійно відмовитися від перебування у цій групі й перейти до 3-ї групи платників єдиного податку, подавши заяву та розрахунок не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу, з якого він бажає здійснити такий перехід.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись