• Посилання скопійовано

У разі анулювання реєстрації платника ПДВ, спрощенець переходить на 4 % ставку

Яку ставку застосовувати до доходу (за частину кварталу чи весь квартал) у разі анулювання за ініціативою ДПА свідоцтва ПДВ і, відповідно, переходу зі ставки 2% на 4% єдиного податку (юрособа)?

Запитання: Яку ставку застосовувати до доходу (за частину кварталу чи весь квартал) у разі анулювання за ініціативою ДПА свідоцтва ПДВ і, відповідно, переходу зі ставки 2% на 4% єдиного податку (юрособа)? Свідоцтво ПДВ анульовано 31.01.2015. Застосовувати ставку 2% до доходу за весь 1 квартал чи січневі доходи оподатковувати за ставкою 2%, а лютий і березень за 4% і, відповідно, відображати в рядках 2,3 і 7.1,7.2 розділу II декларації?

Відповідь: Згідно пп. 5 п. 293.8 ПКУ у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V ПКУ, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 4 % (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість.


Відповідно, ставка 2% буде застосовуватись до доходів всіх місяців 1 кварталу 2015 р., а перехід на ставку 4% буде здійснено з 1 квітня 2015 р.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Юрособи на єдиному податку»

  • Розбіжності доходу "єдинника", фінзвітності та ПДВ: як пояснити податковій?
    Як коректно обґрунтувати податковому органу, чому у юрособи - платника єдиного податку дохід у декларації платника єдиного податку та декларації з ПДВ не збігається з доходом у Звіті про фінансові результати та загальним обсягом виписаних ПН, з урахуванням різних правил визнання доходу за ПКУ та НП(С)БО і моменту виникнення ПДВ-зобов’язань?
    18.03.202657
  • Чи сплачує платник ЄП земельний податок за ділянку під виробничим приміщенням та під майбутню забудову?
    ТОВ - платник ЄП ІІІ групи має у власності дві земельні ділянки, а саме: 0,0801 га — із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, на якій планується будівництво виробничого цеху та 1,3813 га — із цільовим призначенням для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель, на якій розташована будівля бойні, що використовується у виробничій діяльності підприємства. Чи виникає у підприємства обов’язок щодо сплати земельного податку за зазначені земельні ділянки?
    18.03.202641
  • Передоплата на загальній системі, а відвантаження на ІІІ групі ЄП: як оподаткувати?
    Юрособа на загальній системі оподаткування (без ПДВ) отримала передоплату за матеріали, але відвантаження товару не відбулося. Згодом підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування (ІІІ група ЄП, без ПДВ) і вже після переходу здійснює відвантаження товару за раніше отриманою передоплатою. Які податкові наслідки виникають у такій ситуації?
    17.03.202634
  • Застосування спрощеної системи оподаткування при реалізації нерезиденту товарів через маркетплейс Eatsy
    Автоматичне утримання комісії з виручки, передбачене маркетплейсом Eatsy, а саме зарахування на рахунок ЮО суми коштів, зменшеної на суму таких комісій, є розрахунком не у грошовій формі, що не дає права ЮО – платнику ЄП ІІІ групи застосовувати спрощену систему
    16.03.202630
  • Списання кредиторки юрособою на ЄП: фіндопомога, аванси та товари
    Підприємство (юрособа, платник єдиного податку ІІІ групи за ставкою 5%) проводить інвентаризацію розрахунків. Виявлено кредиторську заборгованість, за якою минув строк позовної давності: 1) за отриманою поворотною фіндопомогою; 2) за отримані, але не оплачені товари від постачальника; 3) за отриманий від покупця аванс. Чи потрібно включати суми таких списаних боргів до оподатковуваного доходу та сплачувати з них 5% єдиного податку?
    13.03.202660