• Посилання скопійовано

Порядок визначення середньої кількості працівників встановлено Інструкцією зі статистики кількості працівників

Які критерії обсягу доходу та кількості працівників для юросіб — платників єдиного податку?

Згідно з п. 291.4 ПКУ, суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

— четверта група — юридичні особи — суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб;


 

обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;

— шоста група — юридичні особи — суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.

Відповідно до пп. 14.1.227 ПКУ, середньооблікова кількість працівників — це кількість працівників у юридичних осіб, визначена за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері статистики, з урахуванням усіх найманих працівників і осіб, що працюють за цивільно-правовими договорами та за сумісництвом більш як один календарний місяць, а також найманих працівників представництв, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів в еквіваленті повної зайнятості, крім найманих працівників, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Відповідно до визначення терміна «середньооблікова кількість працівників», наведеного у пп. 14.1.227 ПКУ, для розрахунку цього показника потрібно керуватися розділом 4 Інструкції №286. Цим розділом встановлено порядок визначення середньої кількості працівників в еквіваленті повної зайнятості (приклад розрахунку кількості всього персоналу в еквіваленті повної зайнятості наведено у додатку до цієї Інструкції).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Юрособи на єдиному податку»

  • Оподаткування коштів інвесторів при переході з єдиного податку
    ТОВ - платник ЄП без ПДВ залучає кошти фізосіб-інвесторів для будівництва житла шляхом укладення договорів купівлі-продажу майнових прав. Отримання коштів відбувається під час перебування на спрощеній системі, а укладення договорів купівлі-продажу та передача нерухомості — після переходу на загальну систему (статус платника податку на прибуток). Виникає питання щодо подвійного оподаткування таких операцій та їх відображення у звітності
    18.08.202513
  • Земельний податок при оренді паю в учасника бойових дій
    Юрособа, платник ЄП ІІІ групи за ставкою 5%, орендує земельний пай площею 2 га у фізособи, яка має статус учасника бойових дій. Договір оренди зареєстровано у Держреєстрі речових прав. Хто у такому випадку повинен сплачувати земельний податок за цю ділянку, враховуючи, що учасники бойових дій мають пільгу щодо сплати цього податку?
    06.08.202550
  • Визначення 2 послідовних кварталів для переходу ЮО – "єдинника" ІІІ групи на сплату інших податків і зборів
    Відлік 2 послідовних кварталів з метою переходу ЮО – платника ЄП ІІІ групи на сплату інших податків, якщо в середині кварталу виник податковий борг, починається з 1 числа місяця наступного за кварталом, в якому виник борг
    30.07.202519
  • Розрухунок ЄП групи IV при оренді землі з травня 2025 року
    Як правильно розрахувати суму єдиного податку для платника IV групи та відобразити її в графах 6, 7, 8, 9, 10 розрахункової частини уточнюючої декларації, якщо земельна ділянка площею 2,178 га з нормативною грошовою оцінкою (НГО) 37448,58 грн/га, ставка податку 0,95% перебуває в оренді з 1 травня (8 місяців на рік)?
    15.07.202536
  • Повернення коштів юрособі - "єдиннику" ІІІ групи: що з оподаткуванням?
    ТОВ на єдиному податку (ІІІ група, 5%) отримало назад кошти, раніше сплачені за інтернет-послуги, через розірвання договору. Чи потрібно включати цю суму до складу оподатковуваного доходу та нараховувати на неї єдиний податок і військовий збір?
    15.07.202558