• Посилання скопійовано

Спрощенці 2 групи можуть надавати послуги тільки платникам ЄП або населенню

Представництво нерезидента отримує послуги по управлінню від підприємця на єдиному податку 2-ї групи згідно договору ЦПХ, виконуючи функції директора. Чи правомірна така співпраця, зважаючи на те, що представництво не є юрособою?

Запитання: Представництво нерезидента отримує послуги по управлінню від ФОП на єдиному податку 2-ї групи згідно договору ЦПХ, виконуючи функції директора. Чи правомірна така співпраця, зважаючи на те, що представництво не є юридичною особою? Які наслідки можуть бути для представництва та ФОП у разі виплати винагороди згідно Акту наданих послуг на щомісячній основі?

Відповідь: За ч.2 п. 291.4 ПКУ платники ЄП другої групи можуть надавати послуги тільки платникам ЄП та/або населенню. А виходячи з того, що юрособи-нерезиденти та відповідно їх представництва не можуть бути платниками ЄП, платник другої групи не може надавати зазначені у запитанні послуги. Проте, такі відносини можна оформити договором цивільно-правового характеру (далі, ЦПХ), а саме виконання договору про надання послуг. У цьому випадку є можливість залучити до співпраці фізособу без статусу підприємця (про що слід зазначити при укладанні договору про надання послуг управління та в актах, інших первинних документах). За договором ЦПХ результат наданих послуг оформляють актами наданих послуг, на підставі яких і здійснюється їхня оплата.

Відповідно до пп. 14.1.180 ПКУ представництво нерезидента - юрособи  є податковим агентом щодо виплачених сум винагороди фізичній особі. Із суми винагороди потрібно утримати ПДФО та військовий збір.


Ставка ПДФО залежатиме від суми доходу. Відповідно до п. 167.1 ПКУ, ставка податку становить 15% до бази оподаткування. Базою є нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму ЄСВ, згідно з абз. 2 п. 164.6 ПКУ. Але якщо база оподаткування у календарному місяці перевищить 10-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 20% (з 01.01.2015 р. до 01.12.2015 р. — 1218,00 грн). 

Виплачений дохід фізособі за надані послуги, відповідно до пп. 1.2 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ є об'єктом оподаткування військовим збором. Проте, незалежно від суми доходу, ставка збору становить 1,5%. І відповідальним за утримання (нарахування) та сплату збору до бюджету є також податковий агент — предстаництво нерезидента.

ПДФО та військовий збір сплачуються (перераховуються) до бюджету під час виплати винагороди. Якщо винагорода виплачується готівкою із каси, ПДФО та збір сплачуються протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання), згідно з пп. 168.1.4 ПКУ. 

На суму винагороди, встановлену фізособі за договором ЦПХ, представництво нараховує ЄСВ у розмірі 34,7% та утримує 2,6%. Утримання єдиного внеску відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону про ЄСВ здійснюється за рахунок суми, на які єдиний внесок нарахований. Сплатити ЄСВ потрібно не пізніше 20-го числа наступного місяця. Зауважимо, що ЄСВ нараховується в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, яка дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується ЄСВ (з 01.01.2015 р. до 01.12.2015 р. — 20706,00 грн). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»

  • Чи обов’язково ФОП повинен надавати транспортні послуги виключно на власному автомобілі?
    Підприємство користується послугами ФОПа з доставки товарів покупцям, вартість доставки включено в ціну товару. З ФОПрм підписано угоду про надання транспортних чи логістичних послуг (не оренда) і при підписанні договору перевірялося, чи він є власником авто, чи у нього є договір оренди. Чи може такий ФОП надавати послуги підприємству, якщо в своїй діяльності він використвує авто дружини чи родича?
    23.07.202472
  • Оренда авто з водієм: оформлення угоди
    Підприємству потрібно взяти автомобіль з водієм в оренду, в штатному розкладі немає посади водія. Як оформити таку угоду з фізособою або ФОП та чи потрібно завіряти нотаріально?
    18.07.20241 188
  • Діяльність ФОПа з продажу електроенергії за «зеленим» тарифом
    Фізособа планує зареєструвати ФОПа для діяльності з виробництва і продажу електроенергії за «зеленим» тарифом. Планується також отримати грант на цю діяльність від Держцентру зайнятості, за умовами якого слід створити не менше двох робочих місць. На якій системі оподаткування може бути цей ФОП? Чи потрібно придбавати ліцензію на продаж електроенергії? Чи оподатковується сума гранту при отриманні на рахунок ФОПа?
    09.05.202496
  • Оплатили ФОПу за послуги, а згодом виявилося, що оплата була на рахунок фізособи: як діяти?
    25 лютого 2022 року СГ оплатив послуги з перевезення працівників по Україні. Вважали, що оплата здійснена ФОПу, а згодом виявилось, що платіж був на особистий рахунок фізособи. Що зараз потрібно зробити?
    06.07.2023162
  • Який порядок скасування ставки ЄП 2% пропонується законопроєктом №8401?
    Законопроєктом №8401 пропонується з 1 липня 2023 року скасувати особливу групу платників ЄП за ставкою 2%. Яка пропонується процедура переходу на інші групи ЄП або на загальну систему?
    26.04.2023513