Наразі загальні вимоги для перебування на спрощеній системі оподаткування (зі сплатою єдиного податку) встановлені ст. 291 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Так, юрособи можуть обрати дві групи платників єдиного податку:
-четверту, для перебування у якій середньооблікова кількість працівників не повинна перевищувати 50 осіб, а обсяг доходу не повинен перевищувати 5000000 гривень;
-шосту, для перебування у якій обсяг доходу не повинен перевищувати 20000000 гривень.
При цьому слід врахувати види діяльності, які не можуть здійснювати платники єдиного податку (вони теж наведені в ст. 291 ПКУ).
Ставки для платників єдиного податку встановлені у наступному розмірі :
-для четвертої групи 3 відсотки доходу - у разі сплати ПДВ і 5 відсотків доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку (тобто, без сплати ПДВ);
-для шостої групи 5 відсотки доходу - у разі сплати ПДВ і 7 відсотків доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку (тобто, без сплати ПДВ).
Для переходу на сплату єдиного податку за однією з обраних груп (у разі відповідності юрособи зазначеним критеріям), відповідно до пп. 298.1.4 ПКУ, юрособа подає заяву до контролюючого органу (тобто, до ДПІ за місцем обліку) не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Форми заяви і розрахунку, а також порядок їх подання затверджені наказом Мінфіну України від 20.12.2011 р. №1675.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись