• Посилання скопійовано

Перехід на іншу групу «єдиноплатника» - важливі моменти

Як змінити групу платника єдиного податку?

Фізичні особи - підприємці можуть бути зареєстровані платниками єдиного податку першої, другої, третьої та п’ятої груп за умови дотримання всіх вимог, передбачених для відповідної групи, визначених в пункті 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.

У разі перевищення протягом календарного року граничних обсягів доходів, встановлених для обраної групи платника єдиного податку, такий платник може:

перейти до іншої групи платника єдиного податку за умови відповідності критеріям, встановленим для даної групи платників, та подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу; 

відмовитися від спрощеної системи оподаткування і перейти на загальну систему оподаткування.

Таким платникам слід пам’ятати про деякі важливі моменти.

Для платників єдиного податку першої та другої груп встановлено звітний (податковий) період – календарний рік. Проте, при перевищенні граничного обсягу доходу, встановленого для таких груп (відповідно 150 тис. грн. або 1 млн. грн.), такий платник зобов’язаний відзвітуватися у термін, встановлений для квартального періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

При цьому, в декларації за звітний (податковий) період поточного року слід окремо відобразити обсяг:

доходу, що не перевищує граничний обсяг доходу, встановлений для першої або другої групи (відповідно 150 тис. грн. або 1 млн. грн.) та нарахувати податок за фіксованою ставкою, встановленою для відповідної групи єдиного податку;

доходу, що перевищує граничний обсяг доходу, встановлений для першої або другої групи (більше 150 тис. грн. або 1 млн. грн.), та нарахувати податок за ставкою 15%.

За період перебування платника на новій (третій чи п’ятій) групі слід буде подати окрему податкову декларацію. При цьому, річна податкова декларація таким платником не подається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: ГУ ДФС у Львівській області

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»

  • Чи обов’язково ФОП повинен надавати транспортні послуги виключно на власному автомобілі?
    Підприємство користується послугами ФОПа з доставки товарів покупцям, вартість доставки включено в ціну товару. З ФОПрм підписано угоду про надання транспортних чи логістичних послуг (не оренда) і при підписанні договору перевірялося, чи він є власником авто, чи у нього є договір оренди. Чи може такий ФОП надавати послуги підприємству, якщо в своїй діяльності він використвує авто дружини чи родича?
    23.07.202472
  • Оренда авто з водієм: оформлення угоди
    Підприємству потрібно взяти автомобіль з водієм в оренду, в штатному розкладі немає посади водія. Як оформити таку угоду з фізособою або ФОП та чи потрібно завіряти нотаріально?
    18.07.20241 188
  • Діяльність ФОПа з продажу електроенергії за «зеленим» тарифом
    Фізособа планує зареєструвати ФОПа для діяльності з виробництва і продажу електроенергії за «зеленим» тарифом. Планується також отримати грант на цю діяльність від Держцентру зайнятості, за умовами якого слід створити не менше двох робочих місць. На якій системі оподаткування може бути цей ФОП? Чи потрібно придбавати ліцензію на продаж електроенергії? Чи оподатковується сума гранту при отриманні на рахунок ФОПа?
    09.05.202496
  • Оплатили ФОПу за послуги, а згодом виявилося, що оплата була на рахунок фізособи: як діяти?
    25 лютого 2022 року СГ оплатив послуги з перевезення працівників по Україні. Вважали, що оплата здійснена ФОПу, а згодом виявилось, що платіж був на особистий рахунок фізособи. Що зараз потрібно зробити?
    06.07.2023162
  • Який порядок скасування ставки ЄП 2% пропонується законопроєктом №8401?
    Законопроєктом №8401 пропонується з 1 липня 2023 року скасувати особливу групу платників ЄП за ставкою 2%. Яка пропонується процедура переходу на інші групи ЄП або на загальну систему?
    26.04.2023513