Главная Все консультации Налогообложение Фиксований с/г податок

Платник фіксованого сільгоспподатку не сплачує низку інших податків: яких саме?

Від сплати яких податків звільняються платники фіксованого с/г податку?

Згідно з п. 307.1 Податкового кодексу України платники ФСП звільняються від сплати таких податків:

1) податку на прибуток підприємств;

2) земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва);


3) збору за спеціальне використання води;

4) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (плата за торговельні патенти).

У ЄБПЗ податківці додатково роз'яснили, що земельний податок не сплачується з земель сільськогосподарського призначення.

А згідно зі ст. 22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільгосппродукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у т. ч. інфраструктури оптових ринків сільгосппродукції або призначені з цією метою.

До земель сільгосппризначення належать:

1) сільгоспугіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги);

2) несільгоспугіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім віднесених до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

Додатково у листі ДПСУ від 03.10.2011 р. №1959/7/15-2217Ф зазначено, що юрособа на ФСП не сплачуватиме земельного податку за земельні ділянки під виробничою інфраструктурою, які є землями сільгосппризначення і надані для виробництва товарного сільгоспвиробництва, а за земельні ділянки, які надані не для ведення товарного сільсьгоспвиробництва, треба сплачувати земельний податок на загальних підставах.

Ті самі ФСП, що продають продукцію рибництва, виловлену (зібрану), розведену, вирощену у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах), також не сплачують земельний податок за землі водного фонду, на яких розміщені водойми.

За всі інші землі платник ФСП сплачує земельний податок за нормами ПКУ.

Також виникають запитання щодо податку на прибуток у тих юросіб, які щойно цього року перейдуть на сплату ФСП із загальної системи оподаткування. Тут варто пригадати, що відповідно до абз. 2 п. 2 підрозділу 4 р. ХХ та п. 57.1 ПКУ в 2013 році сплачують авансові внески з податку на прибуток лише ті юрособи, дохід яких у 2012 році становив понад 10000000 грн.

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
Рорат Василий
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Фиксований с/г податок
Теги:
Сельское хозяйство , Фиксированный с/х налог

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме