Главная Все консультации Налогообложение Акцизы

Чи є акцизним складом теплохід, на якому пальне зберігається в ємкостях?

ТОВ має власні та орендовані теплоходи, які використовує у власній діяльності. На одному з теплоходів розташовані 2 ємності по 20 м.куб. для зберігання пального, з яких здійснюється заправка тільки власних і орендованих теплоходів. За рік придбавається більше 1000 куб. м пального. Чи буде такий теплохід-заправник акцизним складом?

Акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України (пп. 14.1.6-1 ПКУ).

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. «а» п. 2 ч. 2 ст. 91 МКУ);

б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;

в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ.

Разом з тим, згідно з пп. 14.1.6-1 ПКУ не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу та платником акцизного податку, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Оскільки у розглядуваній ситуації пальне використовується виключно у власній діяльності (для заправки інших власних чи орендованих теплоходів), теплохід заправник не є пересувним акцизним складом. Відповідно, ТОВ не є розпорядником акцизного складу. 

Зауважимо, що вимога про те, що розпорядник акцизного складу не є таким за умови,  що він отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів, стосується лише власників приміщень або територій, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів – див. пп. «б» пп. 14.1.6 ПКУ. Для пересувних акцизних складів ця вимога не застосовується (див. визначення пересувного акцизного складу у пп. 14.1.6-1 ПКУ). Оскільки в даному випадку пальне зберігається на пересувному складі (не у приміщенні/на території), то перевищення річного обсягу придбання пального не зумовлює реєстрацію СГ розпорядником акцизного складу.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Горючее , Акцизный склад

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме