Главная Все консультации Налогообложение Акцизы

Коли в акцизній накладній слід зазначати напрями використання пального «5» та «6»?

За яких умов зазначається ознака щодо напрямів використання пального "5" та "6"? Чи можна з акцизного складу пересувного реалізовувати пальне у паливний бак транспортного засобу, якщо пересувний акцизний склад обладнаний паливораздовальною колонкою?

Напрями використання «5» та «6» мають таке призначення:

  • «5» - реалізація пального у паливний бак транспортного засобу платника через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним. Ці операції можливі у разі заправлення пального у бак транспортних засобів на акцизних складах, на яких не ведеться діяльність з роздрібної торгівлі пальним.
  • «6» - реалізація пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, або пристрою.  Такі операції можуть відбуватись, наприклад, при заправленні спеціальної техніки чи транспортних засобів за місцем її роботи або розташування, до якого пальне доставляється автоцистерною.

Ці операції з реалізації пального є об’єктом оподаткування акцизним податком на підставі пп. 213.1.1 ПКУ. До 27.01.2021 року форма акцизної накладної не дозволяла коректно заповнити ліву верхню частину АН у таких випадках, тому податківці рекомендували зазначати напрям використання «4» - див. тут та тут.

Тепер для таких випадків передбачені спеціальні напрями використання «5» та «6».

Відповідно до пп. 232.3 ПКУ, у платника податку - отримувача пального зміна показника ∑АНаклОтр не відбувається на обсяги пального, що реалізується:

  • з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки у паливний бак транспортного засобу або в тару споживача (напрям використання «4»);
  • з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки у паливний бак транспортного засобу (напрям використання «5»);
  • з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу, обладнання або пристрою (напрям використання «6»).

Отже, операції з реалізації пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу, якщо пересувний акцизний склад обладнаний паливораздовальною колонкою, прямо передбачені нормами ПКУ. 

Нагадаємо, що при реалізації пального у паливний бак транспортного засобу платника через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним слід бути впевненими в тому, що така діяльність дійсно не відповідає визначенню роздрібної торгівлі пальним. У ст. 1 Закону №481 визначено, що це діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Горючее , Акцизная накладная , Акцизный склад

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме