Главная Все консультации Налогообложение Акцизы

Як визначити суму акцизного податку при продажу алкоголю рестораном?

ТОВ на загальній системі оподаткування продає алкоголь (підакцизні товари) у приміщенні ресторану кінцевому споживачу. Як визначається сума акцизного податку? Чи є взаємозв'язок між підрахунком суми акцизу та щоденною звітністю РРО (в чеку зазначається інформація)?

Реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в абз. 3 пп. 14.1.212 ПКУ визначено як продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у т. ч. на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування.

Відповідно до пп. 213.1.9 ПКУ до об'єктів оподаткування акцизним податком належать операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

При цьому базою оподаткування є вартість (з ПДВ та без урахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до пп. 213.1.9 ПКУ (пп. 214.1.4 ПКУ).

ДФС в ІПК від 06.11.2018 р. № 4709/6/99-99-15-03-03-15/ІПК повідомляє, якщо підприємство реалізує кінцевим споживачам набори (наприклад, коктейлі), до складу яких входять підакцизні та непідакцизні товари, то за такими операціями об'єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на підставі пп. 213.1.9 ПКУ.

У разі, якщо при наданні послуг з організації заходів, зокрема, кейтерингу, підприємство здійснює, наприклад, розлив (реалізацію, відпуск) алкогольних напоїв кінцевим споживачам та включає вартість таких напоїв до собівартості послуг, то при цьому відбувається реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів у розумінні абз. 3 пп. 14.1.212 ПКУ. Базою оподаткування акцизним податком при цьому є вартість реалізованих при наданні послуг підакцизних товарів (пп. 214.1.4 ПКУ).

Згідно з пп. 215.3.10 ПКУ ставка акцизного податку становить 5% для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до пп. 213.1.9 ПКУ.

У пп. 216.9 ПКУ зазначено, що датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є:

  • дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону про РРО;
  • дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, товару (для безготівкових розрахунків);
  • дата надходження оплати за проданий товар у разі його реалізації ФОП, які сплачують єдиний податок.

Суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі, визначаються платником податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов'язань (пп. 217.1 ПКУ).

Базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю (пп. 223.1 ПКУ).

У разі, якщо базовий звітний (податковий) період дорівнює календарному місяцю податкова декларація подається протягом 20 к. д., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп. 49.18.1 ПКУ).

У пп. 22.3 ПКУ зазначено, що суми акцизного податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 к. д., що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

При цьому особа – суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує акцизний податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

Тобто, якщо суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі має мережу ресторанів (пунктів продажу алкоголю), то акцизний податок сплачується за місцем розташування кожного.

У ситуації, що розглядається, «формула» визначення акцизного податку дуже проста. Вона наведена в графі 5 розділу І Розрахунку суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (Додаток 6 до декларації акцизного податку).

Отже, сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету, визначається як добуток вартості видів підакцизних товарів (лікеро-горілчаної продукції, виноробної продукції, інших спиртових дистилятів, продуктів із вмістом спирту етилового 8,5% об’ємних одиниць та більше, а також пива), що реалізовані у роздрібній торговельній мережі та у мережі громадського харчування (з ПДВ та без урахування акцизного податку в грн) та ставки акцизного податку у відсотках, який розділено на 100.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Алкоголь , Торговля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме