Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

ФОП на III групi ЄП помилково здав декларацію ЄП групи II – як виправити?

ФОП на III групi ЄП помилково здав річну декларацію з додатком 1 для ЄП групи II. Для виправлення подав знову таку саму декларацію з нулями, після чого подав декларацію для ЄП групи III, яку не прийняли. В квитанції зазначено, що декларація вже подана. Як виправити помилку?

ФОП на ЄП подають декларацію за формою, затвердженою Наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578. Причому для всіх груп ЄП застосовується одна форма декларації. Але платники ЄП групи 1 заповнюють таблицю розділу ІІ, ЄП групи 2 розділу ІІІ, ЄП групи 3 розділу IV декларації.

 

Як виправили помилки, яких припустився ФОП у декларації?

Порядок самостійного виправлення помилок, що містяться в раніше поданій податковій декларації, визначений ст. 50 ПКУ.

Відповідно до пп. 50.1 ПКУ у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Причому якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог пп. 169.4 ПКУ, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Відповідно до п. 4 гл. 4 розд. IV Порядку №5, якщо після подання Документа звітності платник подає до граничного строку подання новий Документ звітності із виправленими показниками, поданий раніше Документ звітності стає недіючим та отримує ознаку стану обробки «Історія подання».

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (пп. 294.1 ПКУ). 

Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (пп. 296.3 ПКУ).

Податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПКУ).

З наведеного випливає, що ФОП на ЄП групи III декларацію за 2021 рік мають подати в строк до 09.02.2022 р. 

Якщо вже подана річна декларація містить помилки, і граничний строк подання декларації ще не настав, виправити ці помилки можна, подавши до граничного строку звітування нову звітну декларацію (з позначкою у шапці декларації «Звітна нова»). Звітна нова декларація заповнюється правильними показниками. Після прийняття цієї звітної нової декларації попередньо подана декларація стає недійсною.

Таким чином, в розглядуваній ситуації ФОПу на ЄП групи  III потрібно подати нову звітну декларацію за 2021 рік до граничного строку подання, з виправленими показниками. В такій декларації і в додатку 1 до неї має стояти позначка в рядку 02 «Звітна нова».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Фізособи-підприємці , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 22

Новини по темі

Консультації по темі