Главная Все консультации Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Чи може ФОП одночасно вести діяльність у декількох областях?

ФОП на ІІ групі ЄП зареєстрований у Київській області, а діяльність веде у Львівській області. Чи може він вести таку ж діяльність (ті ж КВЕДи) одночасно ще в іншій області?

Одразу зазначимо, що податкова адреса у ФОП одна, а місць здійснення діяльності може бути чимало.

Податкова адреса підприємця — це адреса, за якою він зареєстрований, іншими словами - це реєстрація місця проживання в паспорті. За місцем податкової адреси ФОП подає звітність та сплачує податки (пп.296.4 ПКУ). Місце провадження діяльності вказують у заяві про застосування спрощеної системи, коли реєструються на єдиному податку і щоразу, коли воно змінюється або з'являються нові адреси (пп. 298.3, пп. 3 пп. 298.3.1 ПКУ).

 

На замітку!

Відповідно до пп. 298.3.1 ПКУ суб’єкти господарювання подають заяву з відповідними відомостями, зокрема, у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, зміни місця провадження господарської діяльності.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (пп. 298.5 ПКУ).

 

Місць проваджень діяльності може бути чимало, обмежень законодавство (ні податкове, ні господарське) не встановляє.

Звичайно ж, при цьому, якщо при цьому ФОП не має найманих працівників, то слід зважати на види діяльності, що здійснює ФОП. Адже, наприклад, ясна річ, що ФОП не може одночасно торгувати в торгових центрах в різних місцях одночасно – мають бути оформлені наймані працівники. Втім, безпосередньо проводити підприємницьку діяльність ФОП може будь-де  - хоч на всій території України як одночасно, так і ні.

Так, при заповненні Заяви податківці зазначають, що якщо ФОП – платник єдиного податку планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються. Про це ми зазначали тут.

 

Звертаємо увагу!

Також слід враховувати, що у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст. 293 ПКУ для відповідної групи таких платників єдиного податку (пп. 293.7 ПКУ).

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
2 группа ЕН , Единый налог , Предприниматели

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме