Главная Все консультации Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Сплата авансового внеску платниками єдиного податку

Чи сплачують авансовий внесок платники єдиного податку?

Як роз'яснюють податківці, обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску за ставкою 18% покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена п. 136.1 ПКУ.

Отже, емітенти корпоративних прав — платники єдиного податку — юридичні особи при виплаті дивідендів своїм акціонерам (власникам) не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Тобто платники єдиного податку (третьої та четвертої груп) не нараховують та не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Так було не завжди, це відносно нова норма, яка діє з 01.01.2018 р. Але вона поширюється і на випадки прийняття рішення про виплату дивідендів за періоди до 01.01.2018 р., про що податківці нагадують тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
Единый налог , Неприбыльные учреждения , Налог на прибыль

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме