Главная Все консультации Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Чи може підприємець надавати приміщення в оренду як фізособа?

Фізособа, яка є підприємцем ІІ групи ЄП, надає приміщення юрособі, у якій вона є директором, як фізособа (з утримання 18% ПДФО та 1,5 ВЗ). Чи порушуються умови перебування на спрощеній системі?

У першу чергу звертаємо увагу, що ФОП і фізособа є однією людиною. Власне майно в такій ситуації може надаватися в оренду як від імені фізособи, так і в рамках госпдіяльності підприємця. Але необхідно зважати на види діяльності, які зазначено у такого підприємця. Зокрема, зважаючи на роз’яснення податківців щодо аналогічного питання надання в оренду нерухомого майна, можна зробити такий висновок:

  • якщо підприємець має КВЕД, зокрема, «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», то надання приміщення здійснюється саме від імені підприємця, а не фізособи (а послуги ФОП ІІ групи може надавати лише іншим платникам єдиного податку або населенню);
  • у разі, якщо діяльність підприємця не пов’язана з наданням в оренду нерухомості, то така особа може надавати приміщення в оренду як фізособа, з відповідним оподаткуванням. У такому випадку наслідків для ФОП - платника єдиного податку немає.

Тож законодавчо не заборонено надавати майно в оренду від імені фізособи – не підприємця, але за умови, що в видах діяльності такого підприємця не зазначено надання в оренду нерухомості. 

Щодо оподаткування та відображення в обліку оренди майна у директора ми писали тут>>

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
2 группа ЕН , Единый налог , Аренда , Предприниматели , Недвижимость

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме