Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Несвоєчасна сплата ЄСВ протягом дії карантину: чи буде штраф?

Чи може ДПС накладати штрафні санції за несвоєчасну сплату ЄСВ, яка була в жовтні-листопаді 2019 року, під час дії карантину?

Відповідно до змін, внесених Законом №591, згідно з п. 9-11 Прикінцевих та перехідних положень Закону про ЄСВ, тимчасово штрафні санкції, визначені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, не застосовуються за такі порушення, вчинені у період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):

несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом про ЄСВ, до податкових органів. При цьому абз. 2 та 3 п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону щодо такого порушення, вчиненого у період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) року, не застосовується.

Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) платникам ЄСВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Отже, санкції не застосовуються за несвоєчасну сплату ЄСВ саме вчинену протягом дії карантину, а не за періоди, які перевіряються  ДПС під час його дії.

Водночас, згідно з п. 9-12  Прикінцевих та перехідних положень Закону про ЄСВ, встановлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Единый социальный взнос , Штрафы , ГНСУ , COVID-19

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме