Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи можна подати об’єднану звітність після смерті ФОПа?

ФОП помер 15.04.2022 р. У нього були наймані працівники. Чи можна подати об'єднану звітність за І квартал 2022 року після смерті ФОПа? Як бути з об’єднаною звітністю за ІІ квартал (15 днів квітня) 2022 р.?

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ, платник ЄСВ повинен подавати звітність, у тому числі про основне місце роботи працівника, про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до цього Закону, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені ПКУ.

Тобто даною нормою визначено обов’язок платника ЄСВ. Але ні Законом про ЄСВ, ні Порядком №755 не визначено осіб, які можуть нести зобов’язання з нарахування та сплати ЄСВ, а також подання звітності після смерті фізичної особи – підприємця. Також законодавством не врегульовано питання щодо виплати зарплати працівникам у разі смерті підприємця.

Для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП у зв’язку з її смертю, визнанням її безвісно відсутньою або оголошенням померлою подається, зокрема, ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи – підприємця, судове рішення про визнання фізичної особи – підприємця безвісно відсутньою (п. 2 ч. 4 ст. 18 Закону №755).

Відомості з ЄДР про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП є підставою для зняття її з обліку, зокрема, в податкових органах та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства (ч. 4 ст. 13 Закону №755).

Враховуючи зазначене, вважаємо, що після розпочатої процедури державної реєстрації припинення ФОП, після його смерті, подати об’єднану звітність за І квартал в електронному вигляді за для збереження страхового стажу працівникам, буде проблематично, а за ІІ квартал – неможливим.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Фізособи-підприємці , Єдина звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі