Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Чи подаються форми №1-мс та №2-мс фінансової звітності до органів статистики в квартальному періоді?

ТОВ на загальній системі оподаткування за двома критеріями (кількість працюючих та сукупна вартість активів) завжди належало до мікропідприємств. За 2020 рік ТОВ подало річну звітність за формою №1-мс, №2-мс та річну декларацію з податку на прибуток з рішенням про незастосування різниць (оскільки дохід від діяльності - менше 40 млн). Відповідно, за 2021 рік ТОВ подає річну звітність за ф. №1мс, №2мс та річну декларацію з прибутку. Але від статистики прийшло нагадування подати звітність за І квартал 2021р. За якою формою потрібно звітувати?

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону про бухоблік, для мікропідприємств, малих підприємств, непідприємницьких товариств і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності, крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами, встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати.

Відповідно до п. 2 розд. І П(С)БО 25, фінзвітність малого підприємства за формами № 1-м і № 2-м складається:

  • малими підприємствами;
  • представництвами іноземних суб’єктів господарської діяльності.

А фінзвітність мікропідприємства за формами №1-мс і № 2мс складається:

  • мікропідприємствами;
  • підприємствами, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства (платники єдиного податку);
  • непідприємницькими товариствами(неприбуткові організації тощо).

У статті 2 Закону про бухоблік визначено чотири категорії підприємств залежно від їх розміру: мікропідприємство, мале, середнє та велике підприємство. Щоб підприємство належало до певної категорії, воно повинно одночасно відповідати хоча б двом з трьох критеріїв. 

Зверніть увагу! Ці критерії слід визначати, починаючи з року, що передує звітному року. Мінфін у листі від 04.07.2019 р. №35210-01-2/17297 зазначає, що з метою визначення у 2018 році категорії, до якої належить підприємство, слід застосовувати показники річної фінзвітності за 2017 рік. Відповідно при визначенні форми фінзвітності за 2021 рік треба дивитися показники станом на 31 грудня 2020 року.

При цьому показників одного року недостатньо – для аналізу потрібні дані за 2 попередні роки поспіль! Тобто, якщо ви належали до середніх підприємств, а за показниками 2019 року відповідаєте малим, це ще не означає зміну категорії. Для того, щоб подавати «малу» фінзвітність, вам треба протриматись у малих підприємствах ще і в 2020 році – і то «малу» форму фінзвітності ви зможете подавати лише за 2021 рік.

Порядком №419, який регулює подання фінансової звітності, також визначено категорії підприємств, які подають річну фінзвітність (п. 2 Порядку №419):

  • мікропідприємства;
  • неприбуткові організації;
  • юрособи-платники єдиного податку.

Як зазначено у запитанні, підприємство постійно перебуває в категорії мікропідприємств, зокрема, і для 2021 року. А отже, воно має звітувати до органів статистики за формами №1-мс та 2-мс за підсумками усього 2021 року без подання проміжних квартальних форм.

Оскільки зазначені форми фінзвітності мають застосувати категорії підприємств, які згідно з Порядком №419 подають річну звітність, то, відповідно, форми №1-мс та 2-мс мають виключно річний звітний період.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Доходы , Отчетность , Финансовая отчетность

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме