Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Чи подавати повідомлення про КІК у 2020 році?

ТОВ на загальній системі оподаткування має КІК з 2018 року, частка ТОВ 100%, нічого не здавали і повідомлення не відправляли. Чи потрібно в листопаді 2020 року подати повідовлення про КІК? Перша здача звіту про КІК в 2022 році за 2021 рік?

Резиденти зобов'язані повідомляти контролюючий орган:

  • про кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки в іноземній ЮО або початку здійснення фактичного контролю над іноземною ЮО, що призводить до визнання контролюючою особою;
  • про заснування, створення або набуття майнових прав на частку у активах, доходах чи прибутку «утворення» без ЮО;
  • про кожне відчуження частки в іноземній ЮО або припинення здійснення фактичного контролю над іноземною ЮО, що призводить до втрати визнання контролюючою особою;
  • про ліквідацію або відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку «утворення» без статусу ЮО.

Повідомлення надсилається до контролюючого органу протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю). Форму і порядок надсилання такого повідомлення встановлює Мінфін. Вимога не застосовуються тільки, якщо КІК є публічною компанією.

Питання, чи є необхідним контролюючій особі подавати повідомлення, якщо відносини контролю не починаються, але продовжуються, або якщо набуття частки (корпоративних прав) в іноземній юридичній особі відбулося до 1 січня 2021 року, тобто чи потрібно подати повідомлення про набуту участь в КІК до 1 січня 2021 року та чи потрібно подати таке повідомлення протягом 60 днів з 1 січня 2021 року, в Законі № 466 не визначено. Тож поки що чекаємо роз’яснень.

Але зараз очевидно, що до закінчення 2020 року повідомлення подавати не потрібно, оскільки ст. 39-2 «Контрольовані іноземні компанії» ПКУ набере чинності з 01.01.2021 р.

В Законі № 466 також немає чіткої норми про те, коли подавати перший звіт з КІК: в 2021 році за 2020 рік або в 2022 році за 2021 рік. На нашу думку, перша подача звіту повинна бути у 2022 році за результатами 2021 року, оскільки звітувати можна тільки за ті операції, що відбудуться під час дії законодавства про КІК. Про це теж варто дочекатися роз’яснень.

З 2023 року вводиться штраф за неповідомлення контролюючим особою контролюючого органу про придбання/відчуження частки або фактичного контролю над КІК протягом 60 днів тягне за собою накладення штрафу в розмірі 300 розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, за кожен такий факт.

Додатково читайте тут та тут>>

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +