Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Чи потрібно подавати звіт про пільги з туристичного збору?

Чи повинен суб’єкт господарювання, який надає готельні послуги, подавати звіт про пільги у розі надання тимчасового розміщення осіб у місцях проживання, які не є платниками туристичного збору відповідно до пп. 268.2.2 ПКУ?

Відповідно до пп. 30.1 - 30.4 ПКУ податкова пільга - це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пп. 30.2 ПКУ.

Водночас, згідно з п. 8 Порядку №1233 податкові пільги визначаються за операціями з постачання товарів та/або послуг, що є об'єктами обкладення ПДВ і, відповідно, до Кодексу та міжнародних договорів України, ратифікованих Верховною Радою України, звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою, а також тих, до яких застосовані спеціальні режими оподаткування в галузі сільського господарства.

При цьому, платники туристичного збору (розміщені особи) сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради (пп. 268.6.1 ПКУ).

Перелік осіб, які не можуть бути платниками туристичного збору, наведено у п. 268.2.2 ПКУ. Тобто в даному випадку неподатковий агент отримує пільгу із сплати туристичного збору, а особа, яка отримує послуги з проживання, визначена такою, що не є платником туристичного збору відповідно до пп. 268.2.2 ПКУ.

Отже, оскільки суб’єкт господарювання пільг не отримує, то й підстав відображати такі суми у звіті про пільги не має.

Окрім цього перелік всіх податкових пільг наведено у відповідному переліку (наразі актуальними довідниками пільг є №92/1 та №92/2), який опубліковано на офіційному веб-порталі ДФСУ. При цьому серед цих переліків такої пільги не міститься.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Туристический сбор , Льготы

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме