Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Як обліковувати витрати на транспортування у переробника давальницької сировини?

Підприємство з давальницької сировини виготовляє напівфабрикати, які потім перевозить на обрізку іншій організації і забирає готову продукцію. Як обліковувати витрати на транспортування?

Відповідно до пп. 14.1.41 ПКУ, давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб'єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб'єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі.

Тобто, вироблена готова продукція з давальницької сировини не належить переробнику, а є власністю надавача такої давальницької сировини (замовника). 

При цьому, згідно з п. 19 НП(С)БО 16 витрати на збут включають витрати, пов'язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг), зокрема витрати на транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) доставки. Це стосується витрат на доставку власної готової продукції покупцям.

Таким чином, у переробника, вартість доставки напівфабрикатів до підрядної організації і назад, не є витратами на збут, а включається до складу витрат які пов’язані з переробкою сировини (рахунок 23) і відповідно формують собівартість наданих послуг з переробки. Отже, в обліку у переробника такі витрати відображатимуться записами:

  • Дт 23 Кт 631 – якщо транспортування здійснюється із залученням стороннього перевізника;
  • Дт 23 Кт 661 – нараховано заробітну плату водіям, що здійснюють перевезення;
  • Дт 23 Кт 203 – списано вартість паливних матеріалів, витрачених при перевезенні.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 64 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Расходы , Учет

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме