• Посилання скопійовано

Чи потрібно фізособі подавати декларацію про доходи, якщо вона отримувала доходи від податкових агентів?

Юрособа орендує у фізособи, яка не є підприємцем, нежитлове приміщення. Чи зобов’язана фізособа подавати декларацію про доходи?

Відповідно до пп. 179.2 ПКУ,  обов'язок фізособи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ.

Оскільки, згідно з пп.170.1.2 ПКУ, юрособа в даному випадку є податковим агентом, декларацію про доходи фізособа має право не подавати, якщо у неї  відсутні інші підстави  для її подання.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михайло

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік торговельної націнки при методі середньозваженої собівартості
    Підприємство роздрібної торгівлі оцінює вибуття товарів за методом середньозваженої собівартості. Чи є обов’язковим у такому разі використання субрахунку 285 «Торговельна націнка», чи він призначений виключно для оцінки за ціною продажу?
    23.01.202618
  • Списання нестачі товарів за результатами інвентаризації: ПН та бухгалтерські проведення
    Підприємство списало товари за результатами інвентаризації. Які документи є підставою для складання податкової накладної на нарахування податкових зобов'язань при списанні нестачі? Які бухгалтерські проводки повинні бути сформовані?
    23.01.202661
  • Банк-нерезидент утримав комісію: як відобразити в обліку?
    Підприємство (платник ЄП ІІІ групи) надає консалтингові послуги нерезидентам. Оплата надходить в іноземній валюті (євро). За актом виконаних робіт та інвойсом вартість послуг становить 100 EUR, однак фактично на валютний рахунок надходить 95 EUR у зв’язку з утриманням банківської комісії банком замовника. Як правильно відобразити таку обліку?
    20.01.202643
  • Підготовка до Балансу: овердрафти, згортання статей та класифікація
    Підприємство готується до складання річної фінзвітності (форма №1). У процесі перевірки оборотів виникло два питання. По-перше, на поточному рахунку (рахунок 311) через використання кредитного ліміту утворилося кредитове сальдо (овердрафт). Чи можна показувати його в активі з «мінусом»? По-друге, по одному з контрагентів є дебіторська заборгованість за відвантажений товар і кредиторська за отриманим авансом (інший договір). Чи можна згорнути ці суми?
    19.01.2026336
  • Списання застарілого обладнання, що не було введене в експлуатацію: особливості обліку та оподаткування
    ТОВ придбало котел у 2016 році, але який дотепер не використовувався, балансова вартість - 46 тис. грн. За результатами інвентаризації котел списується як непридатний і здається на металобрухт. Чи потрібно реєструвати компенсуючу ПН при списанні з балансу котла, що обліковувався на рахунку 1521, не вводився в експлуатацію та здається на металобрухт?
    19.01.20269402