Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Облік операції із збільшення статутного капіталу за рахунок поворотної фіндопомоги

Підприємство протягом року отримувало від засновника поворотну фіндопомогу. Перед закінчення терміну повернення такої допомоги засновник збільшує статутний капітал на суму заборгованості підприємства за такою допомогою. Як відобразити таку операцію в обліку?

Збільшення розміру статутного капіталу може бути здійснено за рахунок двох джерел:

Рішення про збільшення розміру статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів відображається в бухгалтерському обліку записом Дт 46 Кт 40.

Своєю чергою, облік заборгованості підприємства перед засновником за сумами наданої поворотної фінансової допомоги здійснюється за кредитом субрахунку 6851.

Таким чином, здійснення взаємозаліку між заборгованістю засновника за додатковими вкладами та заборгованістю підприємства перед засновником за ПФД відображається записом Дт 6851 Кт 46.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Уставный капитал , Задолженность , Учет , Финансовая помощь

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме