Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Чи потрібно дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання за П(С)БО?

ТОВ веде облік за П(С)БО. Згідно з МСБО 12 забороняється дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання. Подібна норма у П(С)БО 17 відсутня. Чи треба з 29.10.2019 р. ТОВ дисконтувати відстрочені податкові активи та відстрочені податкові зобов’язання за П(С)БО?

Відповідно до п. 3 П(С)БО 17, відстрочений податковий актив – це сума податку на прибуток, що підлягає відшкодуванню у наступних періодах унаслідок:

  • тимчасової податкової різниці, що підлягає вирахуванню;
  • перенесення податкового збитку, не включеного до розрахунку зменшення податку на прибуток у звітному періоді;
  • перенесення на майбутні періоди податкових пільг, якими скористатися у звітному періоді неможливо.

Відстрочене податкове зобов'язання - сума податку на прибуток, який сплачуватиметься в наступних періодах з тимчасових податкових різниць, що підлягають оподаткуванню.

Тобто ВПА та ВПЗ – це не заборгованість, а суми податку на прибуток. До того ж не можна заздалегідь визначити строк, протягом якого буде погашене ВПА або ВПЗ, і тому не можна його віднести до довгострокових активів/пасивів.

Дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків.

Отже, оскільки ВПА та ВПЗ не є довгостроковою заборгованістю, вони не підлягають дисконтуванню.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Учет

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме