Главная Все консультации Учет и отчетность Автоматизация

Надання допомоги на лікування: коли можна не оподатковувати ПДФО та ВЗ?

У яких випадках можна не оподатковувати ПДФО та ВЗ надання допомоги на лікування?

Зверніть увагу на те, що в ПКУ є дві норми, які дозволяють надати фізособі неоподатковану допомогу на лікування.

Якщо надаємо допомогу безпосередньо працівнику. Згідно з пп. 165.1.19 ПКУ до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов'язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України від 06.04.2000 р. №1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» із змінами та доповненнями та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідно до Закону України від 24.02.1994 р. №4004-ХІІ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» із змінами та доповненнями за наявності відповідних підтвердних документів.

Але зазначені норми застосовуються роботодавцем платника податку лише за наявності відповідних документів, які підтверджують факт проведення такого лікування та медобслуговування.

Така допомога відображається в формі №1ДФ за ознакою доходу «143», ми про це писали тут.

Якщо надаємо допомогу шляхом сплати медичному закладу. Відповідно до пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається, зокрема, резидентами — юридичними особами у будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку у розмірах, що не перекриваються виплатами з Фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, у разі дотримання визначених п. 170.7 ПКУ умов.

Надавачу такої допомоги потрібно її відобразити в формі №1ДФ, як надану конкретній фізособі, на лікування якого вона надавалася, з ознакою «169».

До речі, розмір такої неоподаткованої допомоги на сьогодні не встановлений, оскільки загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування й досі не запроваджено. Отже, він може бути будь-яким.

Але тут є обмеження щодо видів лікування, на які поширюється ця допомога як неоподаткована. Тобто, загалом така допомога не оподатковується, крім витрат на косметичне лікування або косметичну хірургію (включаючи косметичне протезування, не пов'язане з медичними показаннями), водолікування та геліотерапію, не пов'язані з хронічними захворюваннями, лікування та протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, гальванопластики та порцеляни, аборти (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями, або якщо вагітність стала наслідком зґвалтування), операції з переміни статі; лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких стало нестатеве зараження або зґвалтування), лікування тютюнової чи алкогольної залежності; придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, які не включені до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

І, звісно, якщо сплата коштів буде здійснюватись податковим агентом медичному закладу, то первинні документи (в оригіналі) на підтвердження цих витрат у нього будуть.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Автоматизация
Теги:
НДФЛ , Материальная помощь , Финансовая помощь , Военный сбор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме