• Посилання скопійовано

За неподання інформації держреєстратору про кінцевих бенефіціарів – штраф

У які строки слід подавати інформацію держреєстратору про кінцевих бенефіціарів? Яка відповідальність передбачена за її неподання?

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 14.10.2014 р. №1701-VII  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів” юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом*, зобов'язані подати державному реєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх засновника (учасника), якщо засновник (учасник) –юридична особа, або про відсутність такого кінцевого бенефіціарного власника (контролера) упродовж десяти місяців** з дня набрання чинності цим Законом.

Зазначені відомості не подаються:

1) юридичними особами, до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації яких інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) не включається відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців";

2) юридичними особами, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх засновниками (учасниками). У такому разі засновники (учасники) - фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.

Відтак, відповідні дані про бенефіціарів слід було подати протягом 10 місяців з дати набрання чинності Законом №1701, тобто до 26.09.2015 року включно (крім тих юросіб, щодо яких такі відомості не подаються).

Після цієї дати на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), які не виконали цю вимогу, може бути накладені штрафні санкції у розмірі від 5100 грн до 8500 грн (ч. 5 ст. 166-11 КупАП).

Штрафні санкції стягуються судами (ст. 221 КупАП) за поданням суб'єктів державного фінансового моніторингу (пункті 1 частини першої статті 255 КупАП), які складають протоколи про адмінправопорушення.

Суб'єктами державного фінансового моніторингу є Національний банк України, центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, Міністерство юстиції України, центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сфері надання послуг поштового зв'язку, у сфері економічного розвитку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, спеціально уповноважений орган (ч. 3 ст. 5 Закону України від 14.10.2014 р №1702-VII "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму").

На нашу думку, щодо неподання інформації про кінцевих бенефіціарів державному реєстратору протоколи складатимуть органи Мінюсту.

________________________________

* Йдеться про юридичних осіб, дата державної реєстрації яких припадає до 25.11.2014 р., після цієї дати інформація про бенефіарів включена до реєстраційних карток (наразі - до заяв на проведення державної реєстрації або змін відомостей, що містяться в ЄДР, затверджених Наказом Мін'юсту від 06.01.2016 р №15/5).

** Строк для подання відповідних відомостей встановлений до 26.09.2015 р.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»