• Посилання скопійовано

Штраф за недотримання квоти працевлаштування осіб з інвалідністю

СГ отримав штраф за недотримання квоти працевлаштування осіб з інвалідністю. Фактично працювала особа з інвалідністю ІІ групи в період з 1 січня 2022 по 10 лютого 2022 рр. та з 1 липня 2022 р. до сьогодні. Але за період з 1 липня особа з інвалідністю не відображена у звітності. Якщо зараз відкоригувати звітність, то чи скасується штраф?

Нагадаємо, що до цієї квоти зараховуються тільки особи з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним. Особи з інвалідністю, які є  зовнішніми сумісниками, у розрахунок квоти не входять.

Інструкцією №286 визначено порядок розрахунку середньооблікової чисельності працівників, необхідної для визначення кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів. 

Цей же порядок середньооблікової чисельності застосовується й при розрахунку кількості працюючих осіб з інвалідністю у рахунок виконання нормативу. Наприклад, якщо для виконання нормативу підприємство повинне працевлаштувати одну особу з інвалідністю, то воно може взяти на роботу:

 • одну особу з інвалідністю на 12 календарних місяців (можна й не на повну ставку);
 • або двох осіб з інвалідністю один із яких буде працювати на підприємстві, приміром, 4 місяці, а інший – 8 місяців.

Тобто, норматив вважається виконаним, коли середньооблікова кількість осіб з інвалідністю за рік складе «1» або необхідну кількість для квоти.

У випадку, що розглядається, одна особа з інвалідністю працювала в період з 1 січня 2022 по 10 лютого 2022 року, інша з 1 липня 2022 року по сьогодні. Тож, маємо за 2022 рік середньооблікову  осіб з інвалідністю за 2022 рік: 1 січень + 0 лютий ((1х10к.д.):28к.д.=0,4) + 0 березень +0 квітень +0 травень +0 червень +1 липень + 1 серпень + 1 вересень + 1 жовтень + 1 листопад + 1 грудень) : 12 (місяців)= 0,6 ≈ 1 (особа). Норматив виконано.

Тож, як бачимо, норматив підприємство виконало, але невірно подало звітність. Тому звітність варто уточнити, отримати квитанції та написати лист до ДПС, пояснивши допущену помилку, що призвела до накладання «хибного» штрафу на підприємство щодо невиконання нормативу  працевлаштування осіб з інвалідністю.

Якщо, наприклад, у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ЄСВ та ВЗ вказано особу з інвалідністю у графі 8 з КЗО «1», а не «2» та сплачено ЄСВ у розмірі 22% (замість 8,41%), це не заборонено законодавством і звітність можна не уточнювати. Просто у листі до ДПС обґрунтуйте це та додайте до листа скановані копії посвідчення особи з інвалідністю та довідки МСЕК.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

 • Недоплата при звільненні: штрафи за податки у 2021 році
  Які штрафи можуть бути накладені на підприємство при плановій документальній перевірці ДПС у зв’язку з даною ситуацією та чи правильно вчинило підприємство?
  21.09.20231 1001
 • Виплата компенсації невикористаної відпустки із запізненням: яка відповідальність?
  Працівник звільнився 03.08.2023 р. Виплатити йому повний розрахунок в день звільнення не було можливості. 10.08.2023 р. надійшли кошти на рахунок і тепер можемо здійснити виплату. Які строки виплати розрахункових у військовий час? Яка відповідальність за порушення?
  15.08.20231 408
 • Штрафи за несплату податків за договором страхування життя
  Компанія уклала договір страхування життя працівників зі страхувальником у 2016 році і кожного року його продовжує, укладаючи додаткові угоди. Страхові внески за працівників з певних причин не оподатковувались протягом вього 2022 року та двох кварталів 2023 року. Чи потрібно нараховувати пеню при сплаті ПДФО, ВЗ та ЄСВ за 2022 рік та перший квартал 2023 року?
  06.07.202329
 • Відповідальність за зайво сплачений акциз та перевищення МРЦ
  З червня по серпень 2022 року підприємство продавало тютюнові вироби уроздріб з нарахуванням акцизного податку 5% до максимальної роздрібної ціни. Хоча з 01.06.2022 р. постачальник зазначав в накладних, що акциз сплачується виробником. Тобто, нараховувати акциз на МРЦ не потрібно було. Підприємство декларувало та сплачувало в бюджет надмірно нарахований акциз. Таким чином, є перевищення МРЦ в чеках РРО та надмірно сплачений акциз. Яка відповідальність за це передбачена?
  22.06.202353
 • «Реєстрація підприємницької діяльності за кордоном» - некоректна назва набуття контролю над КІК
  Останнім часом у мережі розповсюджується інформація про те, що потрібно повідомляти ДПС про реєстрацію підприємницької діяльності за кордоном і за неповідомлення про це застосовується штраф 805000 грн. Чи правда це і що тут дійсно мається на увазі?
  25.05.2023835