Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Відповідальність за несвоєчасний розрахунок за ЗЕД-контрактом

10.09.2019 р. підприємство - резидент України підписало акт з нерезидентом, за яким підприємство надало нерезиденту послуги на суму 9,5 млн рублів. Строк розрахунку за контрактом з нерезидентом спливає 10.09.2020 р. Якщо оплата не буде отриманою своєчасно, які санкції чекати?

Щодо санкції за порушення граничного строку розрахунків

Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону №2473 порушення резидентами граничного строку розрахунків тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3% суми неодержаних грошових коштів за договором у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом НБУ, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).

 

Щодо визначення граничного строку і осіб, яких він стосується

Відповідно до п. 21 Положення № 5  граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів.

Щоправда, ці граничні строки не поширюються на операції, гранична сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на дату здійснення операції) є меншою за 400 000 грн (див. п. 22 Положення № 5, ч. 1 ст. 20 Закону №361).

Станом на 10.09.2019 р. курс НБУ складає 0,381680 грн за 1 рос. руб. Таким чином, 9,5 млн руб за курсом НБУ складає 3 625 960 грн (9 500 000 х 0,381680), що є більшою за граничну суму. Отже, за цією сумою заборгованості потрібно дотримуватися граничних строків. 

Поряд з цим граничні строки можуть бути продовжені, якщо вони стосуються експорту чи імпорту товарів, наведених в Порядку видачі висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком, затвердженому Постановою КМУ № 104

Але цей Порядок не стосується інжинірингових послуг.

Дивимося далі. 

Постановою Правління НБУ від 14.05.2019 р. №67 встановлено винятки та (або) особливості запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

Відповідно до п. 5 ч. 1 цієї Постанови граничні строки не поширюються на послуги, роботи (крім транспортних і страхових послуг та/або робіт), права інтелектуальної власності та (або) інші немайнові права, що експортуються.

Таким чином, на експорт інжинірингових послуг граничні строки розрахунків у ЗЕД не поширюються.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , ЗЕД

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі