Законом про валюту передбачено штраф до 100% суми операції, проведеної з порушенням валютного законодавства, який буде накладатися ДФС. Однак ДФС вже розробила проект, а за ним розмір штрафу становитиме 100%. Докладніше про нього читайте тут.
Також чітко визначено терміни давності застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства. Заходи впливу можуть бути застосовані протягом 6 місяців із дня виявлення порушення, але не пізніше ніж через 3 роки з дня його вчинення (ч. 2 ст. 15 Закону про валюту).
А ще Закон про валюту вніс зміни до КУпАП щодо адміністративних штрафів за порушення валютного законодавства.
Адмінштрафи за порушення в ЗЕД
До 06.02.2019 р. (включно) | З 07.02.2019 р. |
Незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави — попередження або накладення штрафу від 30 до 44 н. м. д. г. з конфіскацією валютних цінностей (ст. 162 КУпАП) | Незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави — попередження або накладення штрафу від 500 до 1000 н. м. д. г. з конфіскацією валютних цінностей (ст. 162 КУпАП) |
Умисне ухилення службових осіб підприємств, незалежно від форми власності або громадян — СПД від повернення в Україну у передбачені законом строкивиручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг) або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, а також умисне приховування такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей — штраф від 600 до 1000 н. м. д. г.
Дії, вчинені особою протягом року повторно, — штраф від 1000 до 3000 н. м. д. г.
Дії, вчинені в особливо великих розмірах — штраф від 3000 до 5000 н. м. д. г. (ст. 162-1 КУпАП)
|
Порушення порядку здійснення валютних операцій — штраф на посадових осіб юридичних осіб (крім уповноважених установ), громадян-СПД від 1000 до 3000 н. м. д. г. (ст. 162-1 КУпАП) |
Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків фізичних осіб, вчинене громадянином України, який постійно проживає на її території, а так само валютних рахунків юридичних осіб, що діють на території України, вчинене службовою особою підприємства або за її дорученням іншою особою, а також вчинення зазначених дій громадянином-СПД — штраф від 500 до 1000 н. м. д. г.
Такі ж дії, вчинені протягом року повторно, — штраф від 1000 до 3000 н. м. д. г. (ст. 162-2 КУпАП)
|
Виключено |
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити