Головна Усі консультації Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Граничний строк для нарахування штрафів Держпраці

Яким є граничний строк для нарахування штрафів Держпраці?

Мінсоцполітики у листі від 05.01.2018 р. №8/0/22-18/134 нагадує, що відповідальність роботодавця у вигляді штрафу за порушення трудового законодавства регламентована ст. 265 КЗпП. Ці штрафи є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 ГКУ.

Водночас строків давності при застосуванні фінансових санкцій статтею 265 КЗпП не визначено. Отже, у цьому випадку застосовуються загальні строки давності.

Так, згідно зі ст. 114 ПКУ, граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань (1095 днів або три роки).

При цьому зазначені фінансові санкції застосовуються до роботодавців, дії яких порушують вимоги трудового законодавства, станом на день набрання чинності Законом №77. Тобто штрафи застосовуються з 01.01.2015 р.

Зверніть увагу, що у минулому році своє роз'яснення щодо штрафів надавала й Держпраці (лист від 04.01.2017 р. №57/4.1/4.1-ДП-17): «Штрафні санкції можуть бути застосовані за правопорушення, вчинені після набуття чинності змін, внесених до ст. 265 КЗпП, або правопорушення, які були вчинені раніше, але є триваючими».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки , Держпраці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі