Головна Усі консультації Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Яких платників відбиратимуть до плану-графіка проведення документальних планових перевірок

Яких платників відбиратимуть до плану-графіка проведення документальних планових перевірок? Коли буде здійснено його формування та оприлюднення?

Нагадаємо, що одним із нововведень ПКУ у системі планування податкових перевірок є те, що план-графік документальних планових перевірок оприлюднюватиметься на офіційному порталі ДФС  та буде сформований на цілий рік. До цього плану-графіка відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, - пише «Вісник. Офіційно про податки».

Періодичність проведення таких перевірок визначається залежно від ступеня ризику у діяльності платників податків, який поділяється на високий, середній та незнач­ний.

Слід звернути увагу, що платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше ніж раз на три календарні роки, середнім — не частіше ніж раз на два календарні роки, високим — не частіше одного разу на календарний рік.

Наказом №524 затверджено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків і відповідно критерії ризиків від провадження діяльності платників податків, які поділено за ступенями значущості (високий, середній, незнач­ний), тому суб’єкти господарювання мають змогу самостійно оцінювати ризиковість власної діяльності та ймовірність потрап­ляння до об’єктів планового податкового контролю.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуться такі документальні планові перевірки (п. 77.1 ПКУ).

Відповідно до п. 1 розділу І Порядку річний план-графік складається починаючи з 2018 р. Тобто план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 р. буде оприлюднено на офіційному порталі ДФС України до 25.12.2017 р.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі