Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначаються Законом «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року №2939-XII (далі – Закон №2939).
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування (ст. 1 Закону №2939).
Статею 10 Закону №2939 органу державного фінансового контролю надано право, зокрема:
- перевіряти під час державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур державних закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);
- одержувати від службових і матеріально відповідальних осіб об'єктів, що контролюються, письмові пояснення з питань, які виникають під час здійснення державного фінансового контролю.
Отже, у зазначеному випадку слід надати прибуткові документи (зокрема, прибуткові накладні), за якими товари були оприбутковані на баланс установи, а також видаткові документи (зокрема, видаткові накладні, акти списання і т.п.), згідно з якими ці товари були списані з балансу. В даному випадку таким документом буде накладна на продаж товара покупцеві. Також на вимогу перевіряючих слід надати письмові пояснення у довільній формі.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити