Головна Усі консультації Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Реорганізація чи припинення юрособи: кого чекати на перевірку?

Якими контролюючими органами та у якому порядку проводяться документальні позапланові перевірки, якщо розпочато процедуру реорганізації юрособи (крім перетворення), припинення юрособи, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків?

ДФС у підкатегорії 136.06 ресурсу "ЗІР" зазначила: якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи, припинення (закриття) постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків.

Призначається перевірка у такі строки: 

- не пізніше 10 робочих днів з дати отримання відомостей про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; 

- протягом 10 робочих днів після одержання того документа, що надійшов до контролюючого органу першим, в інших випадках. 

Порядок проведення документальних позапланових перевірок зазначено у ст. 78 ПКУ.

При цьому функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.

Тривалість документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати:

  • 15 робочих днів для великих платників податків,
  • щодо суб’єктів малого підприємництва – 5 робочих днів,
  • для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому – восьмому п. 82.2 ПКУ – 3 робочі дні інших платників податків – 10 робочих днів.    

Продовження строків проведення документальних позапланових перевірок можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як:

  • на 10 робочих днів для великих платників податків,
  • щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 2 робочих дні,
  • для інших платників податків – не більш як на 5 робочих днів.

Результати перевірок оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого ПКУ (з урахуванням його продовження).

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки , Ліквідація , ДФСУ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі