Відповідно до п. 49.1. ст. 49 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755, зі змінами та доповненнями, податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки органу ДПС, в якому перебуває на обліку платник податків. Згідно з п. 49.2 ст. 49 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожен установлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Пунктом 50.1 ст. 50 ПКУ передбачено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку. Пунктом 50.2. ст. 50 ПКУ зазначено, що платник податків під час проведення документальних планових та позапланових виїзних перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом. Строки проведення документальних перевірок платників податків та їх продовження зазначаються ст. 82 ПКУ та обмежуються залежно від категорії, до якої належить платник податків (великий платник податків, суб’єкт малого підприємництва, інші) і типу перевірки (документальна планова, позапланова, фактична, невиїзна документальна). З урахуванням вимог п. 82.4 ст. 82 ПКУ під час документальної виїзної планової чи позапланової перевірки великого платника податків може відбутися зупинення перевірки, що перериває перебіг саме строку проведення перевірки, проте не свідчить про її закінчення. Результати перевірки оформлюють актом (при встановлення порушень) чи довідкою (при відсутності порушень) з урахуванням вимог ст. 86 ПКУ.
Отже, суб’єкт господарювання не має права подавати уточнюючі розрахунки до податкової декларації у період, на який припадає зупинення документальної планової чи позапланової перевірки за періоди, які на дату подання уточнюючих розрахунків перевіряються відповідним контролюючим органом.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись