• Посилання скопійовано

Список основних контролюючих органів, що мають право перевіряти підприємців

Хто може перевіряти платників єдиного податку?

В нашій державі існує цілий ряд контролюючих органів, які мають право перевіряти суб’єктів господарювання, і зокрема, платників ЄП.  Далі наводимо список основних контролюючих і правоохоронних органів, що мають право проводити перевірки СГ. З деякими з них доводиться стикатися ще під час реєстрації підприємства або підприємницької діяльності та  мати відносини протягом всього періоду існування бізнесу. Інші органи можуть з’явитися на горизонті  пізніше, коли робота бізнесу вже налагоджена.  

Отже, основні контролюючі органи в Україні такі: 

- Державна фіскальна служба України (колишнє Міністерство доходів і зборів України);

- Пенсійний фонд України. 

- Фонд соціального страхування України. 

- Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 

- Фонд соціального захисту інвалідів. 

- Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів. 

- Міністерство охорони здоров'я України (в тому числі органи державної санітарно-епідеміологічної служби, Державна служба України з лікарських засобів). 

- Міністерство соціальної політики України (в тому числі Державна служба зайнятості, Державна інспекція України з питань праці тощо). 

- Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (в тому числі Державна інспекція з контролю за цінами). 

- Органи місцевого самоврядування (в тому числі інспекції з благоустрою, інспекції державного технічного нагляду, управління з питань майна тощо). 

Найбільшу небезпеку для малого бізнесу несуть перевірки ДФСУ. Крім того, що вони мають найнебезпечніші наслідки – донарахування великих сум податків та штрафних санкцій, також вони трапляються і найчастіше. Донарахування великих сум податків  може призвести до відкриття кримінальних справ проти посадових осіб підприємств або проти приватних підприємців (зокрема, за ст. 212 ККУ), а якщо донарахування зроблені з порушенням чинного законодавства, вони спричинюють ще й необхідність захисту своїх прав у судах або за процедурою адміністративного стягнення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Контролюючі органи і перевірки»