• Посилання скопійовано

Бухгалтер вправі підписати акт камеральної перевірки замість керівника

Наш керівник захворів і перебуває на лікарняному. Хто може підписати замість нього акт камеральної перевірки?

Згідно з пп. 75.1.1 ПКУ, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби винятково на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком (п. 76.1 ПКУ).


 

Відповідно до п. 86.2 ПКУ, за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами фіскального органу, що проводив перевірку, та після відповідної реєстрації у такому фіскальному органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків.

Такий акт вважатиметься належним чином врученим, якщо він надісланий за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або особисто вручений платнику податків чи його законному або уповноваженому представникові (див. п. 42.2 ПКУ).

Тож у разі коли керівник захворів, а на підприємстві не передбачено законного чи уповноваженого представника, який має право отримати в податковій акт, варто повідомити податківцям, що такий акт вони повинні надіслати поштою.

За час, поки акт блукатиме системою Укрпошти, цілком можливо, що керівник встигне повернутися з лікарняного та у визначений п. 86.2 ПКУ строк підписати акт.

Якщо ж акт так ніхто і не підпише або посадові особи підприємства взагалі відмовляться його підписувати, то податківці сформують інший акт, у якому буде зазначено факт такої відмови. Зрештою, складання акта про відмову від підписання акта камеральної перевірки прямо не передбачено.

Не забувайте, що, відповідно до п. 86.7 ПКУ, в разі незгоди платника податків або його законних представників із висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки).

На думку деяких спеціалістів, не буде порушенням вимог ПКУ, якщо за відсутності керівника та/чи головбуха акт камеральної перевірки буде повернуто податковому органу без підпису з додаванням листа про відсутність керівника з поважних причин (відпустка, лікарняний, відрядження). Навіть якщо керівник насправді не хворів, а просто ухилився від підписання акта, жодних негативних наслідків не буде.

Звісно, можна заздалегідь подбати про делегування повноважень на отримання від податківців та підписання акта перевірки іншим посадовим особам в ситуації, коли директора не буде на підприємстві (відпустка, лікарняний, відрядження). Для цього слід оформити довіреність письмово в довільній формі на уповноважену керівником особу, яка додається до примірника акта, що залишається в податковому органі (надсилається поштою).

Якщо ж на підприємстві з відповідальних осіб, крім керівника, є ще й бухгалтер, то повноваження з підписання акта за керівника можна покласти саме на нього. У такому разі акт бухгалтер підпише за себе та за керівника, а отже, двічі.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Рорат Василий

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Контролюючі органи і перевірки»