Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Пенсії

Дострокову пенсію за віком призначають з дня звернення

Заявниці (1958 року народження) 11.07.2013 р. виповнилось 55 років. Вона не працює, водночас має 30 років страхового стажу. 20.07.2013 р. заявниця звернулась за призначенням дострокової пенсії за віком. З якої дати їй буде призначено пенсію: з дня, що настає за днем досягнення 55 років, чи з дати звернення за пенсією?

Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсій урегульовані статтею 45 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон). Згідно з абзацом 1 частини 1 цієї статті, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку. Зокрема, пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку (абзац 1 пункту 1 частини 1 ст. 45 Закону).

Пенсійний вік визначено статтею 26 Закону. Зокрема, для жінок, які народилися у період з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року, пенсійний вік встановлено у 57 років.

Відтак, при визначенні строків призначення дострокової пенсії за віком відповідно до п. 7-2 розділу ХV Закону, органи Пенсійного фонду України  керуються  абзацом 1 частини 1 статті 45 Закону. Отже, дострокову пенсію заявниці буде призначено з дати звернення, тобто з 20.07.2013 року.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Пенсійний фонд України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсійний фонд , Пенсія

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі