Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Путівки від Фонду соціального страхування у 2017 році: який порядок отримання?

Як працівнику отримати путівку на лікування від Фонду соцстрахування? Які дії повинен зробити роботодавець для цього?

Питання надання путівок на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів регулюються Законом №1105. Із 01.01.2015 року скасовано часткову оплату за рахунок Фонду соцстрахування  (далі – Фонд) путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб і членів їх сімей, путівок у дитячі оздоровчі заклади, а також придбання дитячих новорічних подарунків. Збережено лише оплату лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм – осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням (п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону № 1105).

Організація санаторно-курортного лікування потерпілих здійснюється за рахунок коштів Фонду. Санаторно-курортні путівки придбаваються виконавчою дирекцією Фонду та видаються потерпілим робочими органами виконавчої дирекції Фонду. Отже, роботодавець не отримує путівки від Фонду та не розподіляє їх серед працівників, як це було раніше.

Згідно з ст. 29 Закону №1105 для забезпечення відновлення здоров’я застрахована особа має право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду. Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону №1105 потерпілому, який став інвалідом, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а інвалідам I групи щорічно безоплатно за медичним висновком надається путівка для санаторно-курортного лікування; у разі самостійного придбання путівки її вартість компенсує Фонд у розмірі, встановленому правлінням Фонду. Потерпілому, який став інвалідом, компенсуються також витрати на проїзд до місця лікування і назад. Особі, яка супроводжує потерпілого до місця лікування і назад (крім санаторно-курортного лікування), Фонд компенсує за наявності підтверджуючих документів (оригіналів) витрати на проїзд і житло за розмірами згідно із законодавством про службові відрядження.

Особу, яка супроводжує на санаторно-курортне лікування інваліда, якому за висновком МСЕК або індивідуальною програмою реабілітації інваліда визначено потребу в супроводі, Фонд забезпечує путівкою без лікування (лише проживання та харчування) або компенсує такі витрати у разі самостійного придбання путівки.

Потерпілому, який став інвалідом та використав щорічну відпустку до одержання путівки у санаторно-курортний заклад, роботодавець надає додаткову відпустку для лікування (включаючи час проїзду) із збереженням на цей час середньомісячного заробітку, який він мав до ушкодження здоров’я, або заробітку, що склався перед відпусткою (за вибором потерпілого) – ч. 4 ст. 42 Закону № 1105. З точки зору Закону про відпустки це буде інша додаткова відпустка, передбачена законодавством (пп. 1 ст. 4 Закону про відпустки).

Щомісячні страхові виплати (п.1 ч.7 ст.36, ст. 42  Закону №1105) потерпілому протягом цього часу провадяться на загальних підставах.

Згідно частини 8 Прикінцевих та Перехідних положень Закону №1105 до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Тому при направленні застрахованих осіб до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів слід керуватись положеннями Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 р. №12 та зареєстрованого в Мін'юсті України від 14.04.2009 р. за № 339/16355 (далі – Порядок № 12).

Відповідно до п. 4.12 Порядку №12 путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу видається безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині або двом дітям у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), згідно з висновком відбіркової комісії лікувального закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому вона перебуває на лікуванні, за наявності довідки страхувальника згідно з додатком 4 до Порядку №12. Довідка заповнюється за основним місцем роботи та дійсна протягом 1 місяця.

Отже, дії роботодавця полягають лише в наступному:

- Надати додаткову відпустку працівнику для лікування – за потреби;

- Видати працівнику довідку за формою додатка 4 до Порядку №12 (завантажити бланк) – якщо це його основне місце роботи.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Страхування , Туристичні послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі