Відповідно до п. 8 Порядку №1487 обов’язки з ведення військового обліку на підприємстві покладаються на працівника служби персоналу або служби управління персоналом (відділу кадрів), а в разі відсутності такої штатної одиниці ці обов’язки покладаються на особу, яка веде облік працівників на підприємстві.
Згідно п. 3 ст. 64 ГКУ підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Тобто, чинні норми законодавства не визначають конкретно, скільки штатних посад та скільки працівників має бути на підприємстві.
Тож, якщо директор підприємства веде облік працівників на підприємстві, а у даному випадку, директор єдиний працівник, отже він його веде, бо оформлював себе на роботу, то, відповідно він може покласти ведення військового обліку на самого себе.
Покладання обов’язків на себе з ведення військового обліку здійснюється наказом з встановленням доплати в розмірі до 50 % посадового окладу (п. 10 Порядку №1487). Інформація про призначення відповідальної особи подається в ТЦК у 7-денний строк, за формою встановленою додатком 1 до Порядку №1487. Копія самого наказу при цьому не подається, бо це не передбачено чинним законодавством.
Свого часу, Мінсоцполітики у листі від 09.02.2018 р. №227/0/101-18/281 щодо проведення доплати зазначила, якщо на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом покладаються додаткові обов’язки з ведення військового обліку, які не передбачено посадовою інструкцією, то за їх виконання встановлюється відповідна доплата. Якщо в посадовій інструкції, наприклад, інспектора з кадрів, визначено завдання з ведення військового обліку, то доплата, передбачена Порядком, не виплачується. У такому разі відповідальна особа при веденні військового обліку виконує свої безпосередні обов’язки та отримує відповідну оплату з урахуванням виконання зазначених функціональних обов’язків.
Тож, доплата в розмірі до 50% посадового окладу виплачується або не виплачується залежно від того, чи передбачено такий обов’язок посадовою інструкцією.
Зважаючи, що на підприємстві відсутній рух кадрів, інформація для подання в ТЦК відсутня. Згодом, якщо будуть наймані працівники, тоді потрібно буде тісніше співпрацювати з ТЦК та подавати інформацію зібрану нами у цій консультації: https://consulting.dtkt.ua/accounting/reposts/20838-perelik-zvitiv-dlia-podannia-u-tck-ta-sp
На сьогодні за порушення, визначені п. 87 Порядку №1487, посадові особи несуть адміністративну відповідальність як за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію за ч. 2 ст. 210-1 КпАП. Детально, про нові підвищені штрафи ми писали тут: https://news.dtkt.ua/law/liability/90564-z-19-travnia-dije-zakon-pro-zbilsennia-strafiv-za-porusennia-mobilizaciyi-i-viiskovogo-obliku
Накладають ці штрафи територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ст. 235 КпАП).
Про правила ведення військового обліку ми писали тут:
https://consulting.dtkt.ua/accounting/reposts/20838-perelik-zvitiv-dlia-podannia-u-tck-ta-sp
Також пропонуємо до уваги наш спецвипуск
Військовий облік-2024
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити