Головна Усі консультації Фінанси і банки Валюта і цінні папери

Валюта, яка обліковується на депозитному рахунку платника ЄП, на дату балансу підлягає перерахунку

Чи правомірно включати курсову різницю до іншого доходу за сумою депозиту в іноземній валюті? Як її визначати?

Відповідно до П(С)БО 21 (затверджений наказом Мінфіну від 10.08.2000 р. № 193 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 "Вплив змін валютних курсів"") курсова різниця - це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах (офіційний курс установлений Нацбанком). 

Статті балансу про грошові кошти, зокрема валюта на депозитному рахунку платника ЄП — юрособи, є монетарною статею балансу. Слід мати на увазі, що згідно п. 7 П(С)БО 21 на кожну дату балансу монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на кінець дня дати балансу. Як наслідок визначаються курсові різниці. Визначення курсових різниць проводиться на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції (повернення коштів з депозитного рахунку) в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики). 


Зауважимо, що операційна діяльність, це основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю підприємства. В свою чергу, фінансова діяльність - це діяльність, яка призводить до змін розміру і складу власного та позикового капіталів підприємства (п. 3 НП(С)БО 1, затверджене наказом Мінфіна від 07.02.2013 р. № 73 "Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності""). Отже, курсові різниці від перерахунку валюти на депозитному рахунку відображаються в бухгалтерському обліку платника ЄП у складі інших доходів/витрат (на субрахунку 744 "Дохід від неопераційної курсової різниці" або субрахунку 974 "Втрати від неопераційних курсових різниць").

Що стосується податкового обліку, слід зауважити наступне. Доходом юрособи — платника ЄП є будь-який дохід, отриманий протягом податкового періоду в грошовій формі, матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. Про курсові різниці в цьому пункті немає жодного слова. Оскільки факту отримання коштів на поточний рахунок від перерахунку валюти також немає, як наслідок, у разі збільшення офіційного курсу НБУ на дату балансу доходу в податковому обліку у платника ЄП не буде. На наш погляд, валюта, яка обліковується на депозитному рахунку платника ЄП, на дату балансу підлягає перерахунку, і результат такого перерахунку відображається тільки у бухобліку. 

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Валюта і цінні папери
Теги:
Валюта , Єдиний податок

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі