Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Платник податку на прибуток застосовує нульову ставку: як звітувати?

Як звітувати тим платникам податку на прибуток, які застосовують нульову ставку цього податку?

ДФСУ у листі від 04.09.2017 р. №23407/7/99-99-15-02-01-17 нагадувала, що 15 серпня 2017 року набрала чинності постанова КМУ від 09.08.2017 р. №592, якою затверджено:

Так, платники податку на прибуток, які відповідають вимогам, встановленим п. 44 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2021 року можуть застосовувати нульову ставку податку на прибуток із поданням спрощеної податкової декларації. Докладніше про це читайте тут>>

 

Показники декларації

В основній частині декларації відображаються такі показники:

  • дохід від будь-якої діяльності підприємства, визначений за правилами бухгалтерського обліку — у ряд. 01;
  • фінансовий результат, визначений у фінансовій звітності відповідно до національних НП(С)БО або МСФЗ — у ряд. 02;
  • різниці, які виникають відповідно до ПКУ — у ряд. 03, з них:
  • різниці, на які збільшується фінансовий результат — у ряд. 04;
  • різниці, на які зменшується фінансовий результат — у ряд. 05, у тому числі у ряд. 05.1 відображається сума від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років, на яку зменшується фінансовий результат, з урахуванням п. 3 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, відповідно до п. 140.4.2 ПКУ;
  • об'єкт оподаткування за всіма видами діяльності — у ряд. 06.

У заключній частині передбачено таблицю, у якій платники проставляють позначки щодо наявності поданих з декларацією форм фінансової звітності.

Крім цього, у цій частині таблиці декларації відображається інформація про прийняте рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування, у разі використання платником податку права на незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на всі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих звітних (податкових) років) відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ.

 

Подання спрощеної податкової декларації

Спрощена податкова декларація з податку на прибуток підприємств складається платниками щорічно за результатами кожного звітного (податкового) періоду, у якому застосовується нульова ставка цього податку, за формою, затвердженою Постановою №592.

У разі відсутності підстав для застосування нульової ставки платники подають податкову декларацію з податку на прибуток за основною формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. №897 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. №467).

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі