Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Складаємо фінансову звітність за 2017 рік

За якою формою складається фінансова звітність за 2017 рік?

Правила складання фінансової звітності підприємств ми докладно розглядали у окремому випуску за грудень 2015 року. З того часу мало що змінилося, тож ви зможете скористатися інформацією з нього.

А зараз нагадаємо загальні правила.

 

Національні чи міжнародні стандарти?

Складати фінансову звітність можна як за національними, так і за міжнародними стандартами. Докладніше про те, хто має складати фінансову звітність за МСФЗ зараз і на кого такий обов'язок поширюватиметься у 2018 році, читайте тут.

 

Форма фінансової звітності

Основним документом, що регламентує підготовку фінансової звітності, є НП(С)БО 1. Саме його додаток 1 містить усі основні форми фінансової звітності. Додаток 2 до НП(С)БО 1 містить аналогічні форми для консолідованої фінансової звітності.

Форми фінансової звітності суб'єктів малого підприємництва і представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності встановлені П(С)БО 25. Норми цього Положення (стандарту) застосовуються (крім підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за МСФЗ):

1) для складання Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва:

  • суб'єктами малого підприємництва — юридичними особами, які визнані такими відповідно до законодавства (крім тих, які складають Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва);
  • представництвами іноземних суб'єктів господарської діяльності;

2) для складання Спрощеного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва:

  • суб'єктами малого підприємництва — юридичними особами, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства;
  • суб'єктами малого підприємництва — юридичними особами, що відповідають критеріям мікропідприємництва.

Зверніть увагу: Методичні рекомендації щодо заповнення форм фінансової звітності затверджено наказом Мінфіну від 28.03.2013 р. №433. Також у пригоді стануть Методичні рекомендації з перевірки порівнянності показників фінансової звітності, затверджені наказом Мінфіну від 11.04.2013 р. №476.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Фінансова звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі