Правила складання фінансової звітності підприємств ми докладно розглядали у окремому випуску за грудень 2015 року. З того часу мало що змінилося, тож ви зможете скористатися інформацією з нього.
А зараз нагадаємо загальні правила.
Національні чи міжнародні стандарти?
Складати фінансову звітність можна як за національними, так і за міжнародними стандартами. Докладніше про те, хто має складати фінансову звітність за МСФЗ зараз і на кого такий обов'язок поширюватиметься у 2018 році, читайте тут.
Форма фінансової звітності
Основним документом, що регламентує підготовку фінансової звітності, є НП(С)БО 1. Саме його додаток 1 містить усі основні форми фінансової звітності. Додаток 2 до НП(С)БО 1 містить аналогічні форми для консолідованої фінансової звітності.
Форми фінансової звітності суб'єктів малого підприємництва і представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності встановлені П(С)БО 25. Норми цього Положення (стандарту) застосовуються (крім підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за МСФЗ):
1) для складання Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва:
- суб'єктами малого підприємництва — юридичними особами, які визнані такими відповідно до законодавства (крім тих, які складають Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва);
- представництвами іноземних суб'єктів господарської діяльності;
2) для складання Спрощеного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва:
- суб'єктами малого підприємництва — юридичними особами, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства;
- суб'єктами малого підприємництва — юридичними особами, що відповідають критеріям мікропідприємництва.
Зверніть увагу: Методичні рекомендації щодо заповнення форм фінансової звітності затверджено наказом Мінфіну від 28.03.2013 р. №433. Також у пригоді стануть Методичні рекомендації з перевірки порівнянності показників фінансової звітності, затверджені наказом Мінфіну від 11.04.2013 р. №476.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити