Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Підприємство переходить на МСФЗ - як звітувати?

Підприємство вирішило перейти на МСФЗ. Які державні органи потрібно про це повідомити? Як звітувати у разі переходу на МСФЗ?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ,  на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Таким чином, норми ПКУ прямо передбачають можливість визначення фінрезультату до оподаткування за правилами МСФЗ.

Відмітка про те, що фінансова звітність складена за правилами МСФЗ, передбачена у формах фінансової звітності, затверджених НП(С)БО 1

Отже, фінзвітність, що подана до податкових чи статистичних органів, або до інших користувачів, вже містить інформацію про те, за якими стандартами вона складена.

Аналогічної відмітки у діючій формі декларації з податку на прибуток не передбачено. Але разом з декларацією з податку на прибуток подається і фінзвітність, у якій буде проставлено таку відмітку (п. 46.2 ПКУ). З цієї звітності податківці дізнаються, що фінрезультат у рядку 02 декларації визначений за правилами МСФЗ. До речі, цей рядок має назву "Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -)".

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , МСФЗ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі