Збільшення статутного капіталу товариства здійснюється шляхом внесення змін до статуту товариства та їх державної реєстрації.
Тільки збори учасників ТОВ мають право розглядати та приймати рішення щодо таких питань, як зміна розміру СК, порядок і форма внесення учасниками додаткових внесків (ст. 145 ЦКУ, ст. 59 Закону №1576).
Необхідно мати на увазі, що збільшення статутного капіталу можливе лише після внесення усіма його учасниками вкладів у повному обсязі (що і маємо, виходячи з умов запитання).
Процедура збільшення СК умовно проходить у 3 етапи:
1) Скликання загальних зборів
Учасники товариства повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного.
2) Прийняття рішення про збільшення СК та внесення автомобілю одним із засновників на суму такого збільшення
Таке рішення оформлюється протоколом загальних зборів. Законодавчо затвердженої форми протоколу на сьогоднішній день не має.
Але в протоколі слід відобразити інформацію не тільки про суму, на яку збільшується СК, а і про зміну розміру часток учасників ТОВ, про суму, строки, способи та порядок унесення додаткових внесків, про затвердження статуту в новій редакції.
Зверніть увагу: вартість автомобілю, який буде вноситися до СК, що буде дорівнювати сумі збільшення СК, зазначеній у протоколі загальних зборів, буде формувати первісну вартістю такого автомобілю, за якою він після оформлення передачі оприбутковуватиметься підприємством.
Зокрема, якщо такий автомобіль використовуватиметься підприємством як основний засіб, то слід враховувати норми п. 8 П(С)БО 7. За ними первісною вартістю основних засобів, що внесені до СК підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням інших витрат, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.
3) Державна реєстрація змін в установчому документі
На даному етапі подаються документи до державного реєстратора (ЦНАП або Департамент державної реєстрації). Складається заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юрособу, що містяться в ЄДР (форма №3, затверджена наказом Мін'юсту від 18.11.2016 р. №3268/5). Додатково надається протокол який складався на загальних зборах(оригінал або нотаріально засвідчена копія) і оновлений статут товариства. За державну реєстрацію змін до відомостей про юрособу збір не справляється.
Передача засновником автомобілю як основного засобу оформлюється актом приймання-передачі. Як правило, для цього застосовують форму акту №ОЗ-1, затверджену наказом Мінстату від 29.12.1995 р. №352.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись