С 01.11.2014 г. к алкогольным напиткам были приравнены и лекарственные настойки и бальзамы, в случае, если они соответствуют по своим свойствам признакам, установленным законом для алкогольной продукции.
Таким образом, по нашему мнению, начиная с этой даты, торговать такими спиртовыми настойками и бальзамами стало возможно только при наличии лицензии на продажу алкогольной продукции.
Поэтому, если аптека осуществляет розничную продажу такой лекарственной и одновременно алкогольной продукции на основании алкогольной лицензии, она обязана подавать в органы ГФС отчеты по форме №1-РА. О подаче такого отчета в таком случае мы указывали тут >>>.
Если же такой лицензии у аптеки нет, то подавать такой отчет ей не нужно.
Следует заметить, что по поводу необходимости наличия у аптек алкогольной лицензии сами налоговики, на которых законодательством возложена функция контроля за таким наличием, четких рекомендаций не дают. Однако в «ОИР» на сегодня содержится следующая консультация (категория 115.05):
«Чи потрібно аптекам, які здійснюють діяльність на підставі ліцензій на право роздрібної торгівлі лікарськими засобами, отримувати окремі ліцензії для реалізації спирту етилового, який зареєстровано як лікарський засіб?
Відповідно до абз. 12 ст. 14 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №481) роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим забороняється.
Водночас спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої реалізуються вроздріб тільки через аптеки у флаконах з медичного скла об’ємом не більше ніж 100 куб. сантиметрів, крім таких лікарських засобів, як бальзами (абз. 2 ст. 14 Закону №481).
При цьому норми Закону №481 не передбачають такого виду ліцензій, як ліцензії на право роздрібної торгівлі спиртом.
Відповідно до п. 1.6 Розділу І Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами (далі-Ліцензійні умови), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я від 31.10.2011 р. №723, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.12.2011 за №1420/20158, приймання документів, що подаються для одержання ліцензії на право виробництва, оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами, видача, переоформлення, анулювання ліцензій, видача дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ і ліцензійних реєстрів, контроль у межах своєї компетенції за додержанням ліцензіатами цих Ліцензійних умов, видача розпоряджень про усунення порушень цих Ліцензійних умов проводяться Державною службою України з лікарських засобів (далі - Держлікслужба України), тому питання щодо необхідності отримання додаткових ліцензій у разі реалізації аптеками спирту етилового, який зареєстровано як лікарський засіб, належить до компетенції Держлікслужби України».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити