Відповідно до п. 9-2 розд. VIII Закону про ЄСВ мобілізована фізособа-підприємець звільняється від обов’язків, визначених п. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ, до дня фактичної демобілізації. Тобто така людина не сплачує ЄСВ та не подає відповідний звіт з ЄСВ, перебуваючи у зоні АТО під час мобілізації. Але підставою для уникнення відповідальності щодо несвоєчасної сплати ЄСВ та неподання звітності з ЄСВ є копія військового квитка або копія документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Ця копія подається до податкового органу таким державним органом протягом десяти днів після її мобілізації.
П. 9-2 ч. 2 розд. VIII Закону про ЄСВ не скасовує таких обов'язків, а надає можливість фізичним особам - підприємцям, призваним на військову службу під час мобілізації або залученим до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та в повному обсязі. Тож, подати звіт з ЄСВ та сплатити ЄСВ мобілізована фізособа-підприємець без найманих працівників має після своєї демобілізації. У такому випадку до пенсійного стажу будуть зараховані місяці, за які будуть сплачені суми ЄСВ після демобілізації.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити