Звіт з ЄСВ за формою додатка 5 до Порядку №454 (далі — додаток 5) складається з трьох таблиць. Однак підприємці заповнюють лише:
— таблицю 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями» — якщо вони перебувають на загальній системі оподаткування;
— таблицю 2 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування» — якщо вони перебувають на спрощеній системі оподаткування.
Звісно, в обох випадках обов'язково заповнюється і перша сторінка звіту, у якій зазначаються вид таблиці, яку підприємець подає як звіт.
Обидві таблиці дуже схожі і заповнюються дуже просто: окрім відомостей про самого підприємця, в них зазначається і те, чи сплачує він ЄСВ лише за базовою ставкою 34,7%, чи за більшою — в разі добровільного страхування у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або страхування з тимчасової втрати працездатності, або в усіх встановлених законодавством видах соціального страхування.
Обидві таблиці передбачають зазначення в них, у розрізі місяців звітного календарного року, сум отриманого підприємцем доходу, нарахованого з них ЄСВ, а також кількість днів тимчасової непрацездатності та відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, які прямо впливають на суму отриманого доходу, і, як наслідок, суму ЄСВ, яку підприємець сплатить за такі дні.
Однак якщо у таблиці 1 підприємець на загальній системі оподаткування зазначає суми чистого доходу (прибутку), які були заявлені в податковій декларації фізичної особи-підприємця (і які, відповідно, оподатковані ПДФО), то в підприємця — платника єдиного податку інша база для нарахування ЄСВ — він визначає її самостійно, однак у сумі, не меншій за мінімальну зарплату. Це спричиняє різницю у порядку заповнення графи 2 таблиці 1 і таблиці 2.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись